«Я ніколи в житті не кину свою державу»: Зеленський відповів, чи балотуватиметься на другий президентський термін
Джерело: португальський телеканал RTP
Президент України Володимир Зеленський заявив, що якщо у 2024 році відбудуться вибори під час дії воєнного стану, він не покине Україну.
“У 2024 році, якщо буде тривати війна, і якщо вибори будуть відбуватись, я ніколи у своєму житті не кину свою державу. Тому що я є гарантом конституції, і я її захищаю у будь-якому випадку”, – сказав президент Зеленський.
Також він зазначив, що згідно із законом України зараз держава не має права проводити вибори в умовах воєнного стану, але висловив готовність змінити законодавство заради цього.
“По закону ми не маємо права зараз проводити вибори. Я готовий до таких змін законодавства. Я не хочу, щоб мені закидали партнери чи представники різних партій, що я боюсь втратити владу. Я одразу сказав: у цілому нічого не боюсь. Тим більше у мене велика підтримка суспільства. Суспільство знає, що я прийшов не з політики у політику. Я не можу втратити міцність своєї країни. Тому я не дам просто так ламати державу і хвилювати наше населення. Тому я у цій темі поставив крапку”, – зазначив Зеленський.
А також наголосив, що потенційні вибори мають проходити на нашій території і так, щоб українські військові могли проголосувати, зокрема ті, що перебувають на першій лінії оборони, і українці за кордоном.
За словами президента, для цього необхідні спостерігачі зі всього світу, адже вибори мають бути прозорі та демократичні.
Крім того, Зеленський наголосив на важливості гарантування безпеки за умови загроз атак з боку РФ.
Також він порушив питання щодо фінансування виборів.
“Ще одне актуальне питання — фінансування. Я сказав нашим партнерам: я не дам із бюджету гроші на вибори, які зараз йдуть на зброю. І тут я думаю, що демократії світу нас підтримають. Є пріоритети на що витрачати гроші”, – зазначив Зеленський.
- 27 серпня президент Володимир Зеленський зазначив, що вибори в Україні в умовах воєнного стану можливі у разі забезпечення реалізації права голосу для всіх громадян, зокрема військовослужбовців та вимушених переселенців за кордоном. Окрім цього, важливою складовою є фінансування та присутність іноземних спостерігачів на виборчих дільницях на безпосередньо “в окопах”.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
Військовий священник ПЦУ розповів, що понад 20 українських військових змогли відвідати бій Олександра Усика завдяки його особистій підтримці. Спортсмен через свій благодійний фонд організував переліт, проживання, харчування та забезпечив найкращі місця біля рингу для учасників бойових дій.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.
У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.
Після перемоги над Тайсоном Ф’юрі Олександр Усик здивував світ, піднявши на ринзі шаблю гетьмана Івана Мазепи. Цей момент став не лише символом спортивного тріумфу, але й потужним культурним жестом, що привернув увагу до української історії.