«Я ніколи в житті не кину свою державу»: Зеленський відповів, чи балотуватиметься на другий президентський термін

Джерело: португальський телеканал RTP

Президент України Володимир Зеленський заявив, що якщо у 2024 році відбудуться вибори під час дії воєнного стану, він не покине Україну.

“У 2024 році, якщо буде тривати війна, і якщо вибори будуть відбуватись, я ніколи у своєму житті не кину свою державу. Тому що я є гарантом конституції, і я її захищаю у будь-якому випадку”, – сказав президент Зеленський.

Також він зазначив, що згідно із законом України зараз держава не має права проводити вибори в умовах воєнного стану, але висловив готовність змінити законодавство заради цього.

“По закону ми не маємо права зараз проводити вибори. Я готовий до таких змін законодавства. Я не хочу, щоб мені закидали партнери чи представники різних партій, що я боюсь втратити владу. Я одразу сказав: у цілому нічого не боюсь. Тим більше у мене велика підтримка суспільства. Суспільство знає, що я прийшов не з політики у політику. Я не можу втратити міцність своєї країни. Тому я не дам просто так ламати державу і хвилювати наше населення. Тому я у цій темі поставив крапку”, – зазначив Зеленський.

А також наголосив, що потенційні вибори мають проходити на нашій території і так, щоб українські військові могли проголосувати, зокрема ті, що перебувають на першій лінії оборони, і українці за кордоном.

За словами президента, для цього необхідні спостерігачі зі всього світу, адже вибори мають бути прозорі та демократичні.

Крім того, Зеленський наголосив на важливості гарантування безпеки за умови загроз атак з боку РФ.

Також він порушив питання щодо фінансування виборів.

“Ще одне актуальне питання — фінансування. Я сказав нашим партнерам: я не дам із бюджету гроші на вибори, які зараз йдуть на зброю. І тут я думаю, що демократії світу нас підтримають. Є пріоритети на що витрачати гроші”, – зазначив Зеленський.

За даними британських розвідників, російські окупаційні війська посилили атаки на різних ділянках фронту.

Велика Британія стала першою країною, яка запровадила санкції у відповідь на смерть російського опозиціонера Олексія Навального.

Уряд Польщі планує провести переговори з фермерами у понеділок, 26 лютого. Якщо така зустріч відбудеться, це буде унікальною подією, яка не відбувалася протягом останніх 30 років, заявив заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак.

Колишній президент США Дональд Трамп порівняв свій багатомільйонний штраф у справі про цивільне шахрайство зі смертю російського опозиціонера Олексія Навального.

На Донеччині та у прикордонних районах Сумщини стартує пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека”, завдяки якому доставлятимуться ліки на деокуповані території України.