«Я вважаю останні рішення Польщі щодо України популізмом, але це не змінює моїх теплих почуттів до поляків» – Портніков
Джерело: Віталій Портніков/Facebook
Публіцист та письменник Віталій Портніков прокоментував рішення Польщі щодо заборони імпорту української агропродукції та припинення постачання озброєння до України заявивши, що це “чистий популізм”.
“Я не є прихильником польських правих, вважаю результати їхнього правління катастрофічними для Польщі, а останні рішення щодо України – чистим популізмом. Але це не змінює моїх теплих почуттів до Польщі і поляків. І це не заважало і не заважатиме мені підтримувати Качинського, Дуду чи Моравецького, коли вони ухвалюють державницькі рішення у справжніх інтересах Польщі і допомагають Україні”, – наголосив він.
Водночас український публіцист згадав про вихід Великої Британії з ЄС.
“Я був в жасі від “брексіту” й політичних авантюристів, які завели Велику Британію в оману. Мені здається несправедливим, що фіаско зазнав тільки Борис Джонсон і я із нетерпінням чекаю остаточного краху всіх політиків, які поставили на “брексіт”. Це не змінило мого захоплення Великою Британією. І я щиро вітав позицію Джонсона і британського уряду по підтримці України й протистоянню Росії”, – пояснив він.
Окрім того, Портніков звернув увагу й на дії прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу.
“Я в нестямі від того, у що перетворився Нетаньягу і який уряд він сформував. Але це не може змінити моїх синівських почуттів до єврейської держави. І я завжди буду підтримувати всі зусилля її уряду по забезпеченню безпеки й самого існування Ізраїлю. А ставлення ізраїльских урядовців до війни Росії з Україною я й надалі критикуватиму”, – наголосив він.
Також журналіст висловився щодо правління президента України Володимира Зеленського.
“Я не голосував за Володимира Зеленського та його дивовижну партію й попереджав українців про наслідки цього вибору. Але це не робить мене меншим патріотом України і не заважає підтримувати керівництво країни, коли воно захищає національні інтереси й називає речі своїми іменами”, – зазначив він, додавши, що “робив так завжди й продовжуватиме так робити”.
- Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща зараз не постачатиме зброю Україні.
- 20 вересня міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що Варшава готова до пошуку компромісу у питанні імпорту української агропродукції.
- Міністр економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буду заявив, що країна планує продовжити заборону на імпорт українського продовольства після 15 вересня. Польща вже готує відповідний проєкт рішення.
Вдень, 15 вересня, російські військові завдали удару по багатоповерхівці у Харкові. Голова ОВА Олег Синєгубов надав оновлену інформацію щодо обстрілу.
Близько 15:20 російські військові завдали удару по багатоповерхівці у Харкові. Станом на момент написання новини відомо про щонайменше 28 постраждалих.
У російському полоні на сьогодні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.
Глава фракції “Євросолідарності” Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським закликав до зміцнення “повітряного щита” над Україною.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі назвав ядерні погрози Росії “пилом в очі” і зазначив, що такі заяви є звичною стратегією Володимира Путіна. Леммі зробив таку заяву під час свого виступу, коментуючи останні загрози з боку російського лідера щодо можливого використання ядерної зброї.