Польща зараз не постачатиме зброю Україні, оскільки «озброює Польщу більш сучасною зброєю», – Моравецький

Джерело: BBC news

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща зараз не постачатиме зброю Україні.

20 вересня Польща терміново викликала посла України через коментарі президента Володимира Зеленського в ООН.

20 вересня ввечері Моравецький дав інтерв’ю приватному новинному телеканалу Polsat через кілька годин після того, як українського посла викликали до МЗС у Варшаві.

“Ми більше не передаємо Україні зброю, тому що ми зараз озброюємо Польщу більш сучасною зброєю”, – сказав прем’єр-міністр.

Він зазначив, що Польща допомагає Україні перемогти “російського варвара”, але не погодиться на дестабілізацію польських ринків через імпорт зерна.

“Наш хаб у Жешуві, за домовленістю з американцями та НАТО, виконує ту саму роль весь час, яку він виконував і буде виконувати”, – додав Моравецький.

Збройні сили Польщі приблизно на третину виснажили свою власну армію через допомогу Україні.

Повністю експорт зброї в Україну не припиниться, оскільки польський виробник PGZ має відправити близько 60 одиниць артилерійської зброї Krab найближчими місяцями.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.