Посла України в Польщі викликали до МЗС через заяви Зеленського

Джерело: Dziennik.pl

Міністерство закордонних справ Польщі 20 вересня терміново викликало посла України в Польщі Василя Зварича до МЗС, щоб висловити протест проти заяв президента України Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН про те, що деякі країни ЄС – “удавано солідарні”.

Відомо, що посла прийняв заступник держсекретаря Міністерства закордонних справ Павел Яблонський.

Яблонський передав рішучий протест польської сторони щодо вчорашніх заяв президента Зеленського на Генасамблеї ООН про те, що деякі країни ЄС удавали солідарність, опосередковано підтримуючи Росію.

“Заступник глави МЗС зазначив, що ця теза є неправдивою щодо Польщі і, тим більше невиправданою щодо нашої країни, яка з перших днів війни підтримує Україну”, – наголосили у МЗС Польщі.

Яблонський зазначив, що “тиск на Польщу на багатосторонніх форумах чи надсилання скарг до міжнародних трибуналів не є відповідними методами вирішення суперечок між нашими країнами”.

Він додав, що ці дії не будуть ефективними проти Польщі, оскільки дії польського уряду для захисту інтересів польських фермерів відповідають національному праву, праву ЄС і міжнародному праву.

Яблонський висловив сподівання, що “як політика української влади, так і її публічна комунікація відображатимуть реальний характер польсько-українських відносин, як поточних, так і історичних, беручи до уваги допомогу, яку надають Польща та поляки українському населенню”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.