Україна та Польща підписали новий міжнародний договір про взаємне виконання покарань

Джерело: Міністерство юстиції України

Сьогодні, 19 вересня, заступниця міністра юстиції Ірина Мудра підписала протокол між Україною і Республікою Польща про внесення змін до Договору між Україною і Польщею про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24 травня 1993 року.

За словами Ірини Мудрої, для України це перший договір, що регулює міжнародне співробітництво з метою виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, призначених судами за вчинення кримінальних або адміністративних правопорушень.

Розширення двостороннього співробітництва щодо взаємного визнання та виконання таких рішень відповідає інтересам договірних сторін щодо дотримання принципу невідворотності покарання, беручи до уваги те, що відповідні покарання і стягнення, зокрема грошові, призначені судом стосовно іноземців, які проживають за кордоном, залишаються невиконаними. А також враховуючи збільшення кількості громадян України, які перебувають на території Республіки Польща.

Протокол доповнює новою главою чинний міждержавний двосторонній договір і створює правовий механізм для взаємодії компетентних органів Польщі і України при передачі виконання рішень, постановлених судами договірних сторін у зв’язку з вчиненням кримінальних або адміністративних правопорушень, щодо покарань та заходів, не пов’язаних з позбавленням волі (штраф, громадські або виправні роботи, позбавлення права, конфіскація).

Текст проєкту протоколу розроблено з урахуванням актів ЄС у сфері виконання рішень щодо кримінальних або адміністративних правопорушень.

Церемонія підписання відбулась у приміщенні міністерства юстиції Республіки Польща за участю Надзвичайного і Повноважного посла України в Польщі Василя Зварича.

За даними синоптиків, у понеділок, 24 червня, в низці областей України прогнозуються короткочасні дощі.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.