Польща буде страхувати компанії, які долучаться до відбудови України

Джерело: Міністерство економіки України

У Польщі підписали поправку до закону, який дозволить страхувати польські компанії, які долучаться до відбудови України. Захист інвесторів щодо страхування експорту, гарантованого Державним казначейством, закріпив президент Польщі Анджей Дуда.

Програма відбудови України за участі польського бізнесу передбачає три пункти. Серед них безпечна торгівля, підтримка інвестицій польських компаній та розвитку України.

Поправки до закону нададуть можливості страхування польських філій іноземних підприємств на рівні з місцевими компаніями. Українські компанії у такий спосіб зможуть на кращих умовах розширювати бізнес у Польщі.

“Це перший настільки комплексний інструмент страхування, який підтримує інвестиції та діяльність польських компаній в Україні. Ми сподіваємося, що цей важливий крок Польщі стане поштовхом для страхового ринку та інших держав активніше надавати гарантії компаніям, які працюють в Україні”, — зазначила Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Ще інші страховики зможуть здійснювати страхування.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.