Ядерні регулятори України та Канади розпочали реалізацію меморандуму про взаєморозуміння

Джерело: Держатомрегулювання

Ядерні регулятори України та Канади розпочали реалізацію меморандуму про взаєморозуміння для співробітництва та обміну інформацією з питань ядерного регулювання.

Меморандум підписано 15 серпня 2023 року Державною інспекцією ядерного регулювання України та Комісією з ядерної безпеки Канади (CNSC).

З часу підписання меморандуму розпочалася підготовка до реалізації його положень, зокрема, визначено пріоритетні напрями співробітництва.

Серед першочергових визначено напрям роботи з обміну інформацією та досвідом в питаннях регулювання безпеки під час підготовки та протягом зняття з експлуатації видобувних та переробних уранових об’єктів та сховищ, призначених для тимчасового зберігання відходів переробки та видобування уранових руд (хвостосховищ); будівництва сховищ, призначених для захоронення відходів переробки; видобування уранових руд та ремедіації майданчиків після зняття з експлуатації уранових об’єктів та майданчиків “ядерного спадку”.

25 січня 2024 року представники Держатомрегулювання взяли участь у роботі установчої наради в межах реалізації меморандуму, яка відбулася у режимі відеоконференції. Під час наради представники Департаменту з безпеки радіаційних технологій та поводження з РАВ представили презентацію та висвітлили наступні питання:

  • повноваження Держатомрегулювання у сфері регулювання безпеки під час експлуатації та зняття з експлуатації уранових об’єктів;
  • поточний стан об’єктів урановидобувної та переробної промисловості, які підлягають регулюванню;
  • законодавча та нормативна бази України, якою встановлено вимоги та врегульовано питання забезпечення безпеки уранових об’єктів, та перелік актів, які потрібно розробити в рамках адаптації українського законодавства до європейського та його удосконалення;
  • низка питань до Комісії з ядерної безпеки Канади (далі – CNSC), у яких зацікавлене Держатомрегулювання, з огляду на досвід CNSC щодо регулювання безпеки уранових об’єктів.

Представники CNSC також представили презентацію, яка стосувалася огляду повноважень CNSC та короткий огляд результатів регулювання безпеки під час зняття з експлуатації уранових об’єктів та ремедіації майданчиків “уранового спадку”.

За результатами наради представники CNSC підтвердили зацікавленість в обміні інформацією про досвід регулювання безпеки уранових об’єктів в Україні та готовність надати українському регулятору підтримку в удосконаленні системи регулювання безпеки уранових об’єктів та майданчиків “уранового спадку”.

Такі результати свідчать про початок успішної співпраці Комісії з ядерної безпеки Канади та Державної інспекції ядерного регулювання України задля підтримання та підвищення рівня радіаційної безпеки діяльності з видобування та переробки уранових руд, яка проводиться в Україні, а також під час її зупинення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.

Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.

У застосунку Резерв+ вже згенеровано 32 000 електронних направлень на військово-лікарську комісію, повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 13 березня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку.  На даний час загалом відбулося 128 бойових зіткнень.