Міністр енергетики зустрівся з послом Австрії: обговорили гарантування ядерної безпеки

Джерело: Міністерство енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч із надзвичайним і повноважним послом Австрійської Республіки в Україні Арадом Бенкьо.

Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю на міжнародному рівні задля гарантування ядерної безпеки. Зокрема йшлося про важливість діяльності робочої групи “Президентська Формула миру: радіаційна та ядерна безпека”, до якої долучена і Австрія.

Герман Галущенко поінформував посла про те, що днями на окупованій росіянами найбільшій у Європі атомній електростанції – Запорізькій АЕС – стався вже восьмий блекаут.

“Це не питання війни Росії проти України, це питання глобальної ядерної безпеки. Росіяни не контролюють ситуацію на станції, і будь-якої миті там може статися ядерна аварія, наслідки якої відчує не тільки Україна і наші сусіди, але й багато інших європейських країн”, – зазначив міністр.

Очільник Міненерго подякував Австрії за виділення 1 млн євро на підтримку діяльності місії МАГАТЕ в Україні, а також чітку позицію та засудження ядерного шантажу, до якого вдається Росія.

Також міністр відзначив важливість допомоги від Австрії – це внесок у 10 млн євро до Фонду підтримки енергетики України, а також енергетичне обладнання.

Загалом з початку війни надійшло 12 вантажів загальною вагою близько 275 тонн.

Під час зустрічі також обговорювалося поглиблення співпраці у відновлюваній енергетиці та розвитку розподіленої генерації.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.