Австрія виділить 1 млн євро для діяльності МАГАТЕ в Україні

Джерело: Федеральне міністерство Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії

Уряд Австрії вирішив виділити 1 млн євро, аби Міжнародне агентство з атомної енергії в Україні продовжувало працювати.

Міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг на генеральній конференції МАГАТЕ у Відні наголосив, що діяльність МАГАТЕ на ЗАЕС, найбільшій в Європі атомній станції, направлено на запобігання ядерним інцидентам.

“19 місяців тому Росія жорстоко вдерлася до свого суверенного сусіда – в Україну. Відтоді вона продовжує свої безвідповідальні та неприйнятні дії”, – зазначається у заяві.

Міністр наголосив, що Росія грубо порушила статут ООН, використовувала ядерні погрози і шантаж, а також розмістила ядерну зброю в Білорусі.

“Росія також продемонструвала крайню неповагу до основних принципів Агентства та його роботи в галузі ядерної безпеки, окупувавши Запорізьку АЕС”, – додав міністр.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.