Австрія виділить 40 млн євро на проєкти з реконструкції та відновлення в Україні й Молдові

Джерело: сайт Міністерства фінансів Австрії

Австрія виділить 40 мільйонів євро для підтримки проєктів з реконструкції та відновлення в Україні та Молдові.

“Австрія вкотре демонструє свою солідарність із країнами, що постраждали від кризи. Цією інвестицією ми підкреслюємо нашу відданість підтримці реконструкції та відновлення в Україні та Молдові”, – прокоментував надання грошової допомоги міністр фінансів Магнус Бруннер.

Зазначається, що Австрія взяла на себе зобов’язання інвестувати 30 млн євро у межах нещодавно започаткованої Спеціальної програми для України та Молдови (SPUR) в межах Міжнародної асоціації розвитку (МАР), відділення Групи Світового банку.

Крім того, негайну додаткову підтримку у розмірі 10 млн євро обіцяно надати через Трастовий фонд допомоги, відновлення, реконструкції та реформування в Україні (URTF).

“Внесок через МАР дає змогу залучити кошти в обсязі приблизно 90 млн євро. МАР займається боротьбою з бідністю та сприянням сталому розвитку в найбідніших країнах світу. Ці 90 млн євро будуть спрямовані, зокрема, на подолання дефіциту фінансування важливих рамкових проєктів в Україні у сферах енергетики, транспортної інфраструктури та охорони здоров’я, а також на підтримку проєктів у Молдові”, – йдеться у повідомленні австрійського відомства.

Також зазначається, що загальна сума фінансування SPUR становить 6 мільярдів доларів. Більшість із цієї суми, 5,7 млрд дол., призначено для України, тоді як Молдова отримає 300 млн дол.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.