«Яйця Фаберже»: НАЗК доповнило базу артоб’єктів підсанкційних росіян

Зображення: НАЗК

Джерело: НАЗК

Національне агентство із запобігання корупції доповнило базу артоб’єктів підсанкційних росіян, зокрема додано артоб’єкти, які належать наближеному до Путіна олігарху Віктору Вексельбергу.

На порталі “Війна і санкції” опубліковано інформацію про 272 артоб’єкти, які належать наближеному до Путіна олігарху Віктору Вексельбергу. Вартість 9 найвідоміших обʼєктів мистецтва цієї колекції сягає майже 82 млн дол. США.

Твори мистецтва продовжують використовуватися російськими олігархами для уникнення та обходу санкцій. У НАЗК пояснили, що відкритість інформації щодо творів мистецтва, якими володіють підсанкційні особи – найкращий засіб протидії цьому явищу.

“НАЗК закликає учасників артринку відкривати інформацію про об’єкти мистецтва, якими володіють підсанкційні росіяни, та користуватися даними порталу “Війна та санкції”. Це допоможе уникнути здійснення операцій з творами, які можуть бути надалі кваліфіковані як обхід санкцій”, – наголосили у НАЗК.

Віктор Вексельберг – колекціонер, який захоплюється творами фабрики “Фаберже”. В його колекції є пасхальні яйця “Фаберже”, вартістю декілька десятків мільйонів доларів США, а також близько двох сотень інших предметів, виготовлених “Фаберже”, таких як брошки, табакерки, портсигари тощо. Колекція Віктора Вексельберга знаходиться в його приватному музеї “Фаберже” в Санкт-Петербурзі.

Олігарх потрапив під санкції, запроваджені за його комерційну діяльність у секторах економіки, що є важливим джерелом доходу для уряду Росії. Санкції проти Вексельберга введено Великою Британією, США, Канадою, Австралією, Японією, Україною та Новою Зеландією, але поки що не введено країнами Європейського Союзу та Швейцарією.

Серед найдорожчих предметів із колекції олігарха:

  • Великоднє яйце “Коронаційне” вартістю  24 млн дол. США;
  • Великоднє яйце “Конвалії” вартістю 18 млн дол. США;
  • Великоднє яйце “П’ятнадцятиріччя царювання” вартістю 15 млн дол. США;

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.