Як діяти мешканцям ТОТ під час псевдовиборів президента РФ: роз’яснення від Мінреінтеграції

Джерело: Мінреінтеграції

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України роз’яснили, як діяти мешканцям ТОТ під час проведення так званих “виборів” президента РФ.

У відомстві наголосили, що будь-які спроби окупаційної влади організувати та провести псевдовибори на тимчасово окупованих територіях є незаконними. Ці дії суперечать українському законодавству, а також – основоположним принципам і нормам міжнародного права.

Результати таких “виборів” не матимуть жодних юридичних наслідків та не можуть бути визнані міжнародною спільнотою.

Тож українці, які вимушено залишилися на ТОТ, повинні утриматися від:

  • участі у “виборах”;
  • поширення інформації або агітації;
  • спостереження за псевдовиборами;
  • інших заходів, спрямованих на організацію та проведення цих незаконних виборів.

Зазначається, що за участь в організації та проведенні псевдовиборів або публічні заклики до їх проведення передбачено кримінальну відповідальність.

Додамо, що за даними ГУР МОУ, на тимчасово окупованих територіях України російські загарбники продовжують спроби змусити українців взяти участь у так званому “голосуванні” за президента РФ.

Для цього росіяни використовують основні методи – залякування, підкуп, тиск.

За інформацією української розвідки, у тимчасово окупованих частинах Запорізької та Херсонської областей представники російської окупаційної влади у супроводі озброєних військових та співробітників ФСБ РФ обходять домівки українських громадян аби роз’яснити їм “за кого потрібно голосувати”.

При цьому окупанти наголошують, що можуть “намалювати” своєму диктаторові і понад двісті відсотків підтримки, а результат “виборів Путіна” буде незмінний. Разом із тим, загарбники дають поневоленим мешканцям зрозуміти, що відмова підтримати Путіна буде свідчити про їхню антиросійську позицію.

У розвідці зазначили, що очевидно, що страх перед “нелояльними” до окупаційної влади українцями, які можуть, на їх погляд, дестабілізувати ситуацію під час “виборів” в окупантів чималий.

Через це на Херсонщині на початку березня вони влаштували фільтраційні заходи, під час яких затримували “неблагонадійних” українців. Основний критерій для цього – відсутність паспорта громадянина РФ.

Під тиском “виборчого” фарсу продовжують перебувати українські підприємці та освітяни на поневолених землях. Одним у разі відмови “підтримати” Путіна, окупанти погрожують позбавити права займатися підприємництвом. Інших – залякують звільненням.

До пенсіонерів на ТОТ у кремлівських агентів інший “агітаційний підхід” – їх намагаються змусити “проголосувати” підкупом та обманом про “краще життя” і “соціальні виплати”.

“Попри тиск та репресії з боку російських окупаційних військ, мешканці поневолених територій не бажають брати участь у незаконній легітимізації правління Путіна. Більшість людей чинять німий опір окупантам, зачиняючись у своїх домівках і намагаються усіляко перешкоджати представникам так званих “мобільних виборчих дільниць”, – підсумували у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.