Як діяти мешканцям ТОТ під час псевдовиборів президента РФ: роз’яснення від Мінреінтеграції
Джерело: Мінреінтеграції
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України роз’яснили, як діяти мешканцям ТОТ під час проведення так званих “виборів” президента РФ.
У відомстві наголосили, що будь-які спроби окупаційної влади організувати та провести псевдовибори на тимчасово окупованих територіях є незаконними. Ці дії суперечать українському законодавству, а також – основоположним принципам і нормам міжнародного права.
Результати таких “виборів” не матимуть жодних юридичних наслідків та не можуть бути визнані міжнародною спільнотою.
Тож українці, які вимушено залишилися на ТОТ, повинні утриматися від:
- участі у “виборах”;
- поширення інформації або агітації;
- спостереження за псевдовиборами;
- інших заходів, спрямованих на організацію та проведення цих незаконних виборів.
Зазначається, що за участь в організації та проведенні псевдовиборів або публічні заклики до їх проведення передбачено кримінальну відповідальність.
Додамо, що за даними ГУР МОУ, на тимчасово окупованих територіях України російські загарбники продовжують спроби змусити українців взяти участь у так званому “голосуванні” за президента РФ.
Для цього росіяни використовують основні методи – залякування, підкуп, тиск.
За інформацією української розвідки, у тимчасово окупованих частинах Запорізької та Херсонської областей представники російської окупаційної влади у супроводі озброєних військових та співробітників ФСБ РФ обходять домівки українських громадян аби роз’яснити їм “за кого потрібно голосувати”.
При цьому окупанти наголошують, що можуть “намалювати” своєму диктаторові і понад двісті відсотків підтримки, а результат “виборів Путіна” буде незмінний. Разом із тим, загарбники дають поневоленим мешканцям зрозуміти, що відмова підтримати Путіна буде свідчити про їхню антиросійську позицію.
У розвідці зазначили, що очевидно, що страх перед “нелояльними” до окупаційної влади українцями, які можуть, на їх погляд, дестабілізувати ситуацію під час “виборів” в окупантів чималий.
Через це на Херсонщині на початку березня вони влаштували фільтраційні заходи, під час яких затримували “неблагонадійних” українців. Основний критерій для цього – відсутність паспорта громадянина РФ.
Під тиском “виборчого” фарсу продовжують перебувати українські підприємці та освітяни на поневолених землях. Одним у разі відмови “підтримати” Путіна, окупанти погрожують позбавити права займатися підприємництвом. Інших – залякують звільненням.
До пенсіонерів на ТОТ у кремлівських агентів інший “агітаційний підхід” – їх намагаються змусити “проголосувати” підкупом та обманом про “краще життя” і “соціальні виплати”.
“Попри тиск та репресії з боку російських окупаційних військ, мешканці поневолених територій не бажають брати участь у незаконній легітимізації правління Путіна. Більшість людей чинять німий опір окупантам, зачиняючись у своїх домівках і намагаються усіляко перешкоджати представникам так званих “мобільних виборчих дільниць”, – підсумували у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.
- Віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук закликала мешканців тимчасово окупованих територій України не брати участь у псевдовиборах президента РФ.
- Рада Безпеки ООН в п’ятницю, 15 березня, “найрішучішим чином” засудила “нелегітимні спроби” Росії провести вибори на тимчасово окупованих територіях міжнародно визнаної території України”.
- Голови комітетів у закордонних справах 20 парламентів – від країн Балтії до США та Ізраїлю – підписали заяву, в якій заперечують легітимність так званих “виборів”, проведених Росією на тимчасово окупованих українських територіях.
Франція таємно провела навчання “Персей” з розгортання військ спеціального призначення в Україні для протистояння російського прориву з території Білорусі.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.