Як отримати статус учасника бойових дій, якщо вам відмовляють у цьому: пояснення омбудсмана

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Омбудсман нагадав, що статус УБД можна отримати автоматично через Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Для цього потрібна інформація, яка підтверджує, що військовий виконував бойові завдання в цих районах під час воєнного стану, зокрема, в межах заходів для захисту України, її населення та інтересів держави від агресії Росії.

Лубінець також зазначив, що для внесення цих даних до реєстру важливо, щоб людина почала виконувати бойовий наказ або службове завдання.

Окрім того, військовослужбовець може самостійно подати заяву на отримання статусу УБД в паперовій або електронній формі до Комісії. У заяві потрібно вказати необхідну інформацію, для отримання статусу УБД, та додати копії документів (якщо вони є), завірені підписом.

Детальнішу інформацію можна знайти в інфографіці.

Якщо Ваші права порушені, звертайтеся до нашого Офісу:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: [email protected];
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел. 044-299-74-08.

Зауважимо, Кабінет міністрів затвердив порядок отримання статусу учасника бойових дій під час воєнного стану онлайн або автоматично. За словами нардепа Олексія Гончаренка, нині Мінветеранів має упродовж чотирьох місяців забезпечити технічне доопрацювання реєстру.

Раніше ми повідомляли, що нардеп Петро Порошенко разом з нардепами партії “Європейська Солідарність” зареєстрували законопроєкт № 9681 про спрощене набуття статусу учасника бойових дій (УБД).

Оперативно-стратегічне угруповання військ “Хортиця” повідомило, що російські війська намагаються до 9 травня вийти на адміністративний кордон Дніпропетровської та Донецької областей на Покровському напрямку, де нині тривають важкі бої.

Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.  Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.

22 квітня посла Китаю в Україні Ма Шенкуня запросили до Міністерства закордонних справ, аби передати докази участі громадян КНР у війні РФ проти України.

Росія відмовилася виконати вимоги президента Дональда Трампа щодо припинення війни проти України. Намагаючись затягнути переговори, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам, що встановлення “жорстких дедлайнів” — це “марна справа”.