Як отримати статус учасника бойових дій, якщо вам відмовляють у цьому: пояснення омбудсмана

Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram

Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Омбудсман нагадав, що статус УБД можна отримати автоматично через Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Для цього потрібна інформація, яка підтверджує, що військовий виконував бойові завдання в цих районах під час воєнного стану, зокрема, в межах заходів для захисту України, її населення та інтересів держави від агресії Росії.

Лубінець також зазначив, що для внесення цих даних до реєстру важливо, щоб людина почала виконувати бойовий наказ або службове завдання.

Окрім того, військовослужбовець може самостійно подати заяву на отримання статусу УБД в паперовій або електронній формі до Комісії. У заяві потрібно вказати необхідну інформацію, для отримання статусу УБД, та додати копії документів (якщо вони є), завірені підписом.

Детальнішу інформацію можна знайти в інфографіці.

Якщо Ваші права порушені, звертайтеся до нашого Офісу:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: [email protected];
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел. 044-299-74-08.

Зауважимо, Кабінет міністрів затвердив порядок отримання статусу учасника бойових дій під час воєнного стану онлайн або автоматично. За словами нардепа Олексія Гончаренка, нині Мінветеранів має упродовж чотирьох місяців забезпечити технічне доопрацювання реєстру.

Раніше ми повідомляли, що нардеп Петро Порошенко разом з нардепами партії “Європейська Солідарність” зареєстрували законопроєкт № 9681 про спрощене набуття статусу учасника бойових дій (УБД).

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.