Як повідомити про пошкоджене житло до міжнародного Реєстру збитків: роз’яснення
Джерело: Мінреінтеграції
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України пояснили, як повідомити про пошкоджене житло до міжнародного Реєстру збитків.
Українці можуть повідомляти про пошкодження та руйнування житла внаслідок російської агресії до міжнародного Реєстру збитків за допомогою застосунку чи порталу “Дія”.
Дані з Реєстру стануть основою для майбутніх репарацій, які РФ має виплатити за всі руйнування і злочини.
До Реєстру можна повідомити про такі типи житла:
- приватний будинок;
- квартира;
- дачний будинок;
- садовий будинок;
- інше житлове приміщення.
Зараз послуга доступна для українців, які мають Акт про пошкоджене майно від місцевої влади.
Згодом подати заяву до міжнародного Реєстру збитків буде можливо і без акта. Зокрема, якщо житло – на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.
Щоб скористатися послугою через портал “Дія”, необхідно виконати наступні кроки:
- Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі за допомогою електронного підпису.
- Виберіть у розділі “Каталог послуг” – “Заява про відшкодування збитків”, натисніть “Подати заяву”.
- Заповніть заяву – підтвердьте дані або додайте необхідну інформацію.
- Перевірте сформовану заяву та натисніть “Відправити”.
- Відтепер заявники, які бажають подати заяви до міжнародного Реєстру збитків, мають можливість скористатися для цього вебпорталом “Дія”.
- У суді Гааги офіційно запустили механізм реєстру збитків, завданих українцям Росією унаслідок повномасштабного вторгнення в Україну.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що за першу годину роботи міжнародного Реєстру збитків від агресії РФ 18 українців вже подали заявки на компенсацію.
- 2 квітня в Гаазі офіційно відкрився міжнародний Реєстр збитків, завданих внаслідок повномасштабного вторгнення росіян.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.