Як повідомити про пошкоджене житло до міжнародного Реєстру збитків: роз’яснення

Джерело: Мінреінтеграції

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України пояснили, як повідомити про пошкоджене житло до міжнародного Реєстру збитків.

Українці можуть повідомляти про пошкодження та руйнування житла внаслідок російської агресії до міжнародного Реєстру збитків за допомогою застосунку чи порталу “Дія”.

Дані з Реєстру стануть основою для майбутніх репарацій, які РФ має виплатити за всі руйнування і злочини.

До Реєстру можна повідомити про такі типи житла:
  • приватний будинок;
  • квартира;
  • дачний будинок;
  • садовий будинок;
  • інше житлове приміщення.

Зараз послуга доступна для українців, які мають Акт про пошкоджене майно від місцевої влади.

Згодом подати заяву до міжнародного Реєстру збитків буде можливо і без акта. Зокрема, якщо житло – на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

Щоб скористатися послугою через портал “Дія”, необхідно виконати наступні кроки:
  • Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі за допомогою електронного підпису.
  • Виберіть у розділі “Каталог послуг” – “Заява про відшкодування збитків”, натисніть “Подати заяву”.
  • Заповніть заяву – підтвердьте дані або додайте необхідну інформацію.
  • Перевірте сформовану заяву та натисніть “Відправити”.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.