За першу годину роботи Реєстру збитків від агресії РФ заявки подали 18 українців

Скриншот: Дмитро Кулеба/Instagram

Джерело: Дмитро Кулеба/Instagram

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що за першу годину роботи міжнародного Реєстру збитків від агресії РФ 18 українців вже подали заявки на компенсацію.

“Всього за годину після запуску сьогодні Реєстр збитків від агресії РФ вже отримав заявки на компенсацію від перших 18 українців”, – повідомив Дмитро Кулеба, виклавши фото з нового офісу Реєстру в Гаазі.

Зазначимо, що у суді Гааги офіційно запустили механізм реєстру збитків, завданих українцям Росією унаслідок повномасштабного вторгнення в Україну.

Відтак, українці тепер можуть подавати позови проти РФ у суд Гааги щодо відшкодування збитків, завданих їх майну унаслідок вторгнення РФ.

За оцінками посадовців, завдяки цьому механізму буде подано близько 10 000 000 позовів.

Першу хвилю позовів зосередять на претензіях щодо пошкодження чи руйнування житлової власності внаслідок вторгнення. Очікується, що в цій категорії буде від 300 000 до 600 000 позовів.

“Це перший суттєвий крок, який робиться. Надзвичайно важливо, що ми зустрілися тут сьогодні, не лише для того, щоб обговорити, як ми будемо притягувати Росію до відповідальності, але й запустити дуже конкретну процедуру, від якої може виграти кожен українець, який постраждав”, – сказав журналістам під час конференції міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.