Як усиновити дитину під час війни: алгоритм дій

Джерело: Урядовий портал

Внаслідок повномасштабної війни в Україні значно збільшилася кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Тому чимало громадян розмірковують про те, як усиновити дитину.

За яких обставин можливо розпочати процедуру усиновлення, і які документи необхідні

Отже, щоб усиновити дитину, необхідно:

 • Бути громадянином України;
 • Мати вік від 21 року;
 • Бути старшим від усиновленої дитини не менше ніж на 15 років;
 • Проживати на підконтрольній Україні території.

Покроковий алгоритм дій для усиновлення дитини

Крок 1. Щоб стати кандидатом на усиновлення ОНЛАЙН, необхідно:

 • Зареєструйтеся в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису. Оберіть у пошуку “Усиновлення: реєстрація кандидатом” і натисніть кнопку “Подати заяву”.
 • Заповніть дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та дітей, яких хочете усиновити.
 • Після перевірки даних (близько 15 хвилин) продовжте заповнення онлайн-форми. Відомості з реєстрів підтягнуться автоматично.
 • Підпишіть електронним підписом та відправте.

Щоб стати кандидатом на усиновлення ОФЛАЙН необхідно:

 • Зверніться до районної, міської служби у справах дітей за місцем проживання та напишіть там заяву про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі.
 • Від подружжя, яке вдвох бажає усиновити дитину, подається спільна заява, підписана обома членами подружжя.
 • Якщо один із подружжя не може з’явитися до служби у справах дітей, його заяву, засвідчену нотаріально, може подати дружина (чоловік).

Необхідні документи для усиновлення дитини:

 • Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
 • Копія картки платника податків або інформація про відмову від такої картки (якщо є);
 • Копія документа, де зазначено унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (це ваша ID-картка або закордонний паспорт, якщо є);
 • Довідка про заробітну плату за останні шість місяців або відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків, або довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи за попередній календарний рік;
 • Копія свідоцтва про шлюб або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб;
 • Висновок про стан здоров’я, складений за формою згідно з додатком 3 до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 08.10.2008 | 905 (зі змінами);
 • Документ про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, виданий територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;
 • Копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
 • Засвідчена нотаріусом письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення одним із подружжя).

Якщо майбутній усиновлювач перебуває в шлюбі, висновок про стан здоров’я та довідку про наявність, відсутність судимості подає кожен із подружжя.

Крок 2. Протягом 5 робочих днів після перевірки документів служба у справах дітей проводить обстеження житлово-побутових умов заявника і складає акт.

Крок 3. Пройти курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який організовують центри соціальних служб. Після завершення навчання заявнику видається відповідна довідка (протягом 10 робочих днів).

Крок 4. Далі служба у справах дітей готує висновок про можливість бути усиновлювачем і ставить на облік кандидатом.

Крок 5. Лише після цього ви можете ознайомитись з даними дітей, отримати направлення для знайомства і особисто поспілкуватись.

Крок 6. Подати до служби у справах дітей за місцем перебування дитини заяву про бажання усиновити її.

Крок 7. Служба у справах дітей розглядає заяву та надає висновок про доцільність усиновлення, який і є підставою для звернення до суду.

Крок 8. При розгляді справи суд враховує в першу чергу інтереси дитини.

Якщо заявники здатні забезпечити якнайкращі умови для її життя та розвитку, то суд таку заяву задовольняє.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.