Комітет ООН з прав дитини закликав Росію припинити депортацію українських дітей

Джерело: Reuters

Комітет ООН з прав дитини в четвер, 8 лютого, закликав Росію припинити примусове переміщення дітей з окупованих територій України та повернути їх до їхніх сімей.

У доповіді щодо Росії комітет ООН зазначив, що Москва повинна надати інформацію про точну кількість вивезених з України дітей та їхнє місцеперебування, щоб їх можна було ідентифікувати та повернути.

Комітет також зазначив, що Росія має забезпечити, щоб жодна дитина не була позбавлена ​​українського громадянства, а також щоб їх особистість, ім’я та сімейні стосунки було збережено.

Голова комітету Енн Скелтон заявила, що минулого місяця в Женеві комітет і російська делегація провели переговори з питань дітей, проте, за її словами, комітет ООН і делегація РФ “говорили одне повз одного”.

“У діалозі ми часто виявляли, що ми використовуємо одну термінологію, а вони іншу. Ми використовували слово “усиновлення”, а вони заперечували, що це усиновлення, і говорили про “прийомних дітей””, – сказала вона.

Вона додала, що багато депортованих дітей отримали російське громадянство, “що також само по собі означало б, що ці діти втрачають свою ідентичність і їм надають російську ідентичність”.

Зазначимо, що в грудні 2023 року Україна заявила, що понад 19 540 дітей незаконно депортовані Росією.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

Протягом доби російські армійці 18 разів вдарили по житлових масивах Донецької області, загалом область зазнала 1 843 удари, внаслідок чого поранень зазнало троє осіб.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.