Як виглядають українські військові після російського полону (фото)

Джерело: фотографи Костянтин і Влада Ліберови в Instagram

Українські фотографи Костянтин і Влада Ліберови показали, як виглядали українські військові після російського полону. Під час ув’язнення росіянами вони втратили близько 40 – 50 кг ваги.

Фото: @libkos / Instagram

Фотографи поширили світлини після дозволу військових.

“Памʼятаю, як один з них сказав мені: ми маємо зробити все, щоб таке ніколи не повторилось знову, з іншими. Але все повторюється, кожного дня. Ще безліч наших людей залишаються в російському полоні. І цьому немає кінця”, – написали вони Instagram.

Фото: @libkos / Instagram

Частину з фотографій представили на Глобальному саміті миру у Швейцарії, де порушували питання обміну всіх на всіх.

“Сподіваємось, ці документальні портрети тих, хто пройшов через найстрашніше пекло, посприяють наших партнерів діяти рішуче, принаймні в цьому питанні, – наголосили фотокори. – Ми не можемо переказувати те, що почули від хлопців. Але ці фотографії говорять самі за себе. І це при тому, що до моменту нашої зустрічі, за тиждень вдома хлопці набрали по 10 кг ваги. Щоб усвідомити, що це таке, втратити по 40 – 50 кг ваги (а саме стільки вони втратили за час полону)”.

Фото: @libkos / Instagram

Ліберови наголосили, що повторював кожен із них – “мене не зламали”.

Фото: @libkos / Instagram

“Ми спілкувались із лікарями в реабілітаційному центрі, де й перебували хлопці на час нашої зустрічі. З їх слів, більшість тих, хто пройшов полон, накриває з часом. Перші ж тижні на рідній землі – це стан ейфорії від усвідомлення, що вони вижили. На такий випадок, окрім дійсно фахових реабілітологів з неймовірно людяним ставленням до хлопців, з ними працюють ще й професійні психологи”, – резюмували вони.

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.