Як взаємодіяти з людиною, яка користується колісним кріслом: роз’яснення
Джерело: Довідник безбар’єрності
У “Довіднику безбар’єрності” пояснили, як спілкуватися з людиною, яка користується колісним кріслом.
Отже, варто запам’ятати основні пункти при спілкуванні з людиною, яка користується кріслом колісним:
Крісло колісне – не візок, яким ми користуємося у супермаркеті. Це частина особистого простору людини, тож чіпати його без дозволу не можна. Це стосується й милиць та інших допоміжних засобів.
На кріслі колісному люди не їздять, а ходять. Тож, коли ви звертаєтесь до людини із пропозицією прогулятись, варто казати: “Давай підемо погуляємо” або “Підеш зі мною гуляти?”.
Як зробити з людиною на кріслі колісному спільне фото? Буває, що люди відчувають розгубленість, якщо на заходах роблять спільні фото: вони не знають – присідати чи бути десь позаду, або ж ставати поруч із людиною на кріслі колісному навколішки.
Якщо є стілець, сядьте поруч. Позувати стоячи теж можна. А краще запитати в людини, як їй буде комфортно.
Якщо ви бачите поруч з людиною собаку-терапевта або собаку-поводиря (часто вони мають жовту стрічку на нашийнику), пам’ятайте, ця собака – на службі. Тобто, її не можна торкатися, гладити, кликати тощо.
Головне у взаємодії з людиною з інвалідністю – фокусуватись на ній самій, а не на її інвалідності. І нехай крісло колісне чи будь-які інші допоміжні засоби не стають перепоною для вашого спілкування.
- У Міністерстві оборони детально пояснили, як українським військовослужбовцям отримати одноразову грошову допомогу у разі встановлення інвалідності.
- Роботодавці, які облаштували робоче місце для людини з інвалідністю, можуть отримати компенсацію від держави через “Дію”.
- В Україні особи з інвалідністю тепер мають можливість складати практичний іспит для отримання водійського посвідчення на спеціально обладнаних автомобілях.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.