Янукович виграв суд: його виключили із санкційного списку ЄС

Джерело: Euronews

Колишній президент України Віктор Янукович та його син, Олександр Янукович, успішно оскаржили внесення їх до санкційних списків, тому сьогодні, 20 грудня, Європейський суд загальної юрисдикції скасував санкції ЄС проти них.

У постанові суду зазначено, що Рада ЄС “зробила помилку”, коли додала імена Януковича та його сина до санкційних списків, починаючи з 2021 року, оскільки чиновники не змогли довести, що суд над ними в Україні був справедливим.

Януковича усунули з поста президента України у 2014 році, проте його адвокати стверджували, що його засудження за державну зраду українським судом було “політично вмотивованим і процесуально несправедливим”.

Його сина, Олександра Януковича, звинуватили в угодах з проросійськими сепаратистськими групами на Донбасі в Україні, але судді заявили, що не може бути презумпції того, що судові процеси в Україні є законними.

Відтак Генеральний суд ЄС скасував рішення про внесення Віктора та Олександра Януковичів до санкційного списку ЄС і зобов’язав Раду сплатити судові витрати.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.

Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.

Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.