Японія і США погодилися зберегти санкції проти Росії
Джерело: Reuters
Японія та Сполучені Штати заявили у вівторок, 23 січня, що продовжуватимуть співпрацювати у збереженні санкцій проти Росії та підтримці України відповідно до угоди, досягнутої минулого року G7.
G7, до складу якої входять Японія, Сполучені Штати, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Європейський Союз, у травні пообіцяли обмежити експорт до Росії. У 2023 році групу очолювала Японія.
Під час годинної зустрічі із заступником міністра фінансів США Адевале Адеємо, який відвідав країну, віцеміністр фінансів Японії з міжнародних справ Масато Канда сказав, що обидві сторони також обмінялися відвертими думками щодо світової економіки серед інших питань.
- За даними Bloomberg, Європейський Союз розпочав обговорення нового пакету санкцій проти РФ, який планують затвердити до 24 лютого.
- 2023 рік став для Росії другим роком рекордного буріння нафти, що є ще одним свідченням того, що санкції Заходу – малоефективні.
- 3 січня Європейський Союз оголосив, що включив до списку санкції проти РФ найбільшого російського виробника алмазів “Алроса”.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.