Японія має намір передати Україні технології виробництва біопалива
Джерело: Kyodo News
Японія має намір передати Україні технології виробництва біопалива як частину допомоги у відновленні країни. Цей план буде обговорюватись на майбутній зустрічі в Токіо, де зберуться представники з урядового та приватного секторів обох країн, щоб обговорити підтримку відновлення України.
Згідно з очікуваннями, Японія вважає, що розвиток біопаливної індустрії в Україні, країні зі значними природними ресурсами, допоможе створити новий економічний сектор.
Планується, що на конференції з економічної реконструкції 19 лютого японські компанії погодяться передати Україні необхідні технології та обладнання для виробництва відновлюваної енергії.
Біопаливо, отримане з агрокультур і відходів тваринництва, може використовуватись для генерації електроенергії, сприяючи декарбонізації. Такий бізнес має потенціал стати перспективним експортним продуктом України, підвищуючи зовнішньоекономічні доходи країни.
Уряд Японії також розглядає можливість надання середньо- та довгострокової підтримки Україні через приватні інвестиції в енергетику, медицину та інфраструктуру. Включаючи виготовлення протезів ніг за технологією 3D-друку, лікування посттравматичного стресового розладу, а також впровадження телемедицини та інновацій у аграрному секторі.
Виділяючи себе від США та Європи, Японія, дотримуючись своєї пацифістської конституції, яка обмежує експорт озброєння, акцентує свою допомогу на відновленні та відбудові України.
- Японія є третім найбільшим донором фінансової допомоги Україні. У 2023 році до державного бюджету України спрямовано 3,7 млрд доларів США пільгового фінансування та грантів.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.