Японія надасть $58 млн екстреної допомоги Україні
Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України
27 лютого віцепрем’єр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба та посол Японії в Україні Масаші Накагоме підписали дипломатичні ноти, що забезпечують надання гранту на близько $58 млн для реалізації четвертої фази Програми екстреного відновлення.
Фінансування від Уряду Японії передбачене для четвертої фази Програми екстреного відновлення, яку реалізує Японське агентство міжнародного співробітництва JICA (Japan International Cooperation Agency).
Сьогоднішній обмін нотами між урядами Японії та України відкриває можливості для підписання у майбутньому Грантової Угоди між Урядом України та JICA. Грантова підтримка Японії спрямована на забезпечення потреб державного сектору та реалізацію невідкладних і важливих заходів для покращення життя наших громадян. Її розмір становить 8,8 мільярда японських єн, що дорівнює близько 58 мільйонам доларів, — зазначив Кулеба.
Новий грант спрямують на:
- гуманітарне розмінування;
- енергетику;
- водопостачання;
- громадське здоров’я та безпеку;
- освіту;
- відновлення інфраструктури в регіонах.
Загалом Японія вже надала Україні 12 мільярдів доларів гуманітарної та фінансової допомоги. Спільно з японськими партнерами Міністерство розвитку громад і територій реалізує чотири спільні проєкти на загальну суму близько 700 мільйонів доларів. Це Програма екстреного відновлення (Фази 1, 2 та 3) та проєкт технічної допомоги “Проєкт з екстреного відновлення та реконструкції”.
Довідка. Першу Грантову угоду у межах Програми екстреного відновлення підписали 9 березня 2023 року. Вона передбачала надання Україні $172,75 млн на нагальні відновлювальні проєкти.
- Велика Британія надасть Україні близько 2 млрд фунтів стерлінгів на військову допомогу, а також на локалізацію виробництва озброєння в Україні.
- Європейський Союз виділяє 148 мільйонів євро на гуманітарну допомогу Україні та Молдові. Це фінансування спрямують на підтримку найбільш уразливих верств населення, які постраждали від наслідків війни.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.