Японія та Франція розпочали перші в історії спільні навчання на винищувачах

Джерело: Kyodo News.
Сьогодні, 27 липня, Японія та Франція розпочали перші в історії спільні навчання на винищувачах в межах зусиль щодо зміцнення партнерства в галузі безпеки на тлі зростаючої військової присутності Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Відбуватимуться навчання в небі на південному заході Японії, поблизу авіабази Нютабару в префектурі Міядзакі, та триватимуть до суботи, 29 липня. Японія залучила для навчань три винищувачі F-15 і два F-2, Франція – два винищувачі Rafale.
За даними Повітряних сил Японії, винищувачі також планують пролетіти над регіоном Канто, центром якого є Токіо. Їх супроводжуватимуть літак-заправник і транспортний літак від кожної країни.
Військові літаки Rafale прибули на базу Нютабару в середу, їх зустрів начальник штабу Повітряних сил Японії Хіроакі Учікура та старші офіцери французьких військ.
Зазначається, що навчання відбуваються в той час, коли Франція та інші члени НАТО розширюють оборонну співпрацю з Токіо, а трансатлантичний альянс стає більш пильним до нарощування Пекіном військової потужності та його провокаційної поведінки у Східнокитайському і Південнокитайському морях.
З минулого року Повітряні сили Японії проводять спільні бойові навчання в Японії з Німеччиною та Індією. Наступного тижня вони також проведуть подібні навчання з Італією, а наприкінці серпня – з Австралією.
- 19 липня стратегічні бомбардувальники військово-повітряних сил США B-52H Stratofortress провели тренувальний політ у небі Естонії, їх супроводжували літаки ВПС Великої Британії, Франції та Румунії.
- 12 липня КНДР провела черговий запуск міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-18.
- Німеччина вперше відправить війська до Австралії в межах спільних навчань із близько 30 000 військовослужбовців з 12 інших країн, акцентуючи посилену увагу Берліна до Індо-Тихоокеанського регіону на тлі зростання напруги у регіоні з боку Китаю.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.