Японія здійснила успішний запуск флагманської ракети H3

Джерело: Reuters

Після минулорічної невдачі Японія успішно запустила свою нову флагманську ракету H3, повернувши свою космічну програму на правильний шлях.

Запуск також знаменує собою другу перемогу поспіль для Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) після того, як його місячний посадковий апарат SLIM дістався місячної поверхні і зробив Японію п’ятою країною, яка відправила космічний корабель на Місяць.

Відносно невеликий гравець у космосі за кількістю запусків, Японія прагне відновити свою програму, оскільки вона співпрацює з США, щоб протистояти Китаю.

H3 піднявся о 9:22 ранку за місцевим часом, і після того, успішно випустивши невеликий супутник.

Ракета також випустила мікросупутник і макет супутника протягом майже двох годин польоту.

H3 має замінити двадцятирічний H-IIA, який виходить з експлуатації після ще двох запусків. Ще один невдалий політ призвів би до того, що Японія зіткнеться з перспективою втрати незалежного доступу до космосу.

Перший запуск у березні 2023 року закінчився тим, що наземний контроль знищив ракету через 14 хвилин після зльоту, коли двигун другого ступеня не запалився. JAXA перерахувала три можливі електричні несправності в огляді, опублікованому в жовтні, але не змогла визначити пряму причину.

П’ятьма місяцями раніше мала ракета JAXA Epsilon також не змогла запуститися.

63-метрова ракета H3 розроблена для перевезення корисного навантаження 6,5 метричних тонн, і в довгостроковій перспективі агентство хоче знизити вартість одного запуску до 5 мільярдів ієн (33 мільйони доларів США) – це половина вартості H3.

Уряд Японії планує до 2030 року запустити близько 20 супутників і зондів за допомогою ракет H3 для внутрішнього використання.

Планується, що H3 доставить дослідника Місяця для спільного японсько-індійського проєкту LUPEX у 2025 році, а також вантажний космічний корабель для очолюваної США програми дослідження Місяця Artemis у майбутньому.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.