Японія вперше висадила космічний апарат на Місяць, проте з ним виникла проблема

Джерело: Reuters

Японія стала п’ятою країною, яка відправила космічний корабель на Місяць, але через проблеми з його сонячною енергетичною системою місія може проіснувати лише кілька годин.

Фото: JAXA

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) повідомило, що їх апарат Smart Lander for Investigating Moon (SLIM) здійснив посадку на поверхню Місяця і відновив зв’язок із Землею, але його сонячні батареї не змогли генерувати електрику, можливо, через те, що вони розташовані під неправильним кутом.

“SLIM зараз працює лише від свого акумулятора, і ми ставимо пріоритетом передачу його даних на землю”, — сказав керівник дослідницького центру JAXA Хітоші Кунінака.

JAXA сподівається, що зміна кута сонячного світла вразить панелі таким чином, що це зможе відновити їх функції.

“Потрібно 30 днів, щоб сонячний кут змінився на Місяці”, – додав Кунінака.

JAXA двічі сідала на невеликі астероїди, але на відміну від посадки астероїда, гравітація Місяця означає, що посадковий модуль не може піднятися ще раз, кажуть його вчені. 

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.