Японська прем’єра фільму «Барбі» затьмарена суперечками щодо ядерного голокосту

Джерело: Reuters

Японська прем’єра фільму “Барбі” зазнала додаткових невдач, оскільки онлайн-петиція набрала обертів із закликом до голлівудських студій відмовитися від масового маркетингового руху, який висвітлює ядерний голокост.

Петиція Change.org зібрала понад 16 000 підписів протягом двох днів станом на четвер. 3 серпня, вимагаючи від Warner Bros і Universal Pictures (студії, що створила біографічний фільм “Оппенгеймер”), призупинити хештег “Барбенгеймер”, який допоміг зробити фільм світовим блокбастером.

Фільм “Барбі” зібрав понад 800 мільйонів доларів у світовому прокаті, а фільм про вченого-ядерника Дж. Роберта Оппенгеймера, який вийшов приблизно в той же час минулого місяця, зібрав понад 400 мільйонів доларів.

Але в Японії, яка найближчими днями вшановуватиме пам’ять про атомні бомбардування Хіросіми та Нагасакі 78 років тому, фанатів це не потішило.

“Якщо створити ілюстрацію або похідне мистецтво “Барбенгеймера”, це не повинно бути Барбі, яка насолоджується грибною хмарою. Барбі ніколи не повинна бути персонажем, який радіє нещастям чи трагедіям”, — сказав Кодзі Маруяма на вебсайті Change.org. 

Хештег #NoBarbenheimer став популярним в Інтернеті, був повторно опублікований понад 100 000 разів за одним показником.

Міцукі Такахата, яка озвучує Барбі в дубльованій японській версії, написала в Instagram, що вона була налякана, дізнавшись про меми і розглядала можливість відмовитися від рекламного заходу в Токіо, який афішував його відкриття 11 серпня.

“Цей інцидент справді, дуже розчаровує”, — написала вона.

Дата виходу в Японію “Оппенгеймера”, в якому розповідається про створення атомної бомби, не була оголошена. Фільм піддався критиці за значне ігнорування знищення зброї в Японії наприкінці Другої світової війни, знищення двох великих міст і спричинення понад 200 000 смертей.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.

Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.

У ніч на 9 липня (з вечора 8 липня) війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак по Україні, випустивши загалом 741 засіб повітряного нападу, що стало новим антирекордом.