Японський автовиробник Nissan закриває завод у Китаї

Джерело: Kyodo

Компанія Nissan Motor на тлі загострення конкуренції з китайськими виробниками електромобілів і падіння продажів закриває один із восьми своїх заводів у Китаї.

Зокрема йдеться про завод у місті Чанчжоу провінції Цзянсу на сході Китаю, який виробляв близько 130 тисяч авто на рік, приблизно 10% виробництва Nissan у Китаї. Він був відкритий у листопаді 2020 року, а вже до кінця червня повністю припинить роботу.

Нині компанія Nissan управляє вісьмома автозаводами в Китаї у партнерстві з державною китайською корпорацією Dongfeng і щорічно будує на них близько 1,6 мільйона легковиків і позашляховиків.

Як зауважили у виданні, Nissan, як і інші японські автовиробники, останнім часом переживають різкі падіння продажів своїх автівок на найбільшому в світі автомобільному ринку, звідки їх витісняють місцеві китайські виробники електрокарів, підтримувані урядом країни.

Торік рішення припинити виробництво автомобілів у Китаї прийняла Mitsubishi Motors, японська Honda скорочує виробництво і зменшує кількість працівників на своїх підприємствах у Китаї.

За даними Китайської асоціації автовиробників, частка авторинку японських компаній у Китаї станом на травень зменшилася до 12,1% із 23,1% у 2020 році, тоді як частка місцевих брендів за той же період зросла до 61,3% із 38,4%.

  • Американський автовиробник Tesla планує скоротити 400 робочих місць на своєму єдиному європейському заводі поблизу Берліна.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.