ЄБРР надасть Харкову €35 млн на підтримку критичної інфраструктури

Джерело: Ігор Терехов/Телеграм
23 жовтня Європейський банк реконструкції та розвитку підписав угоду з Харковом на 25 мільйонів євро кредитних ресурсів та 10 мільйонів євро безповоротного гранту.
Така допомога — безпрецедентна у співпраці ЄБРР з громадами України, і вона стала можливою лише завдяки багаторічній історії відносин і глибокій довірі, яку банк має до нашого міста як кредитор, – наголосив мер міста Ігора Терехов.
Він додав, що ці кошти — інвестиція у майбутнє Харкова, у те, щоб “навіть під тягарем війни життя тут продовжувалося”.
Передбачається, що кошти спрямують на підтримку роботи профільних підприємств, які забезпечують постачання комунальних послуг у домівки харківʼян, та, — на завершення зведення децентралізованої системи тепло-, водо- та енергопостачання.
Це, у підсумку, дозволить значно знизити вразливість критичної інфраструктури до ворожих атак, дасть змогу зробити місто більш енергозахищеним та стримувати підвищення тарифів для населення, – резюмував Терехов.
Раніше повідомляли, що Пенсильванія допоможе у відбудові Запорізької області, зокрема у відновлення енергетичної інфраструктури. Відповідну угоду уклали начальник Запорізької ОВА Іван Федоров і губернатор штату Пенсильванія Джош Шапіро.
Також стало відомо, що ЄС надасть Україні 40 мільйонів євро гуманітарної допомоги на підготовку до зими та ремонт енергетичної інфраструктури, повідомила 6 вересня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Тоді як у Мінвідновлення запевнили, що станом на початок вересня Україна готова до опалювального сезону в середньому на 82%, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури. У тилових регіонах цей показник вищий, тоді як у прифронтових областях ситуація складніша.
Додамо, прокурори Міжнародного кримінального суду (МКС) розслідують російські кібератаки на українську цивільну інфраструктуру як можливі воєнні злочини.
- Уряд Швеції 5 вересня вирішив виділити 500 мільйонів крон (44 мільйони євро) для підтримки енергопостачання в Україні.
- Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) висловило готовність надати технічну допомогу Україні у завершенні будівництва блоків на Хмельницькій атомній електростанції.
- Сполучені Штати Америки збільшать допомогу у відновленні української енергосистеми у відповідь на терористичні атаки РФ, заявив глава країни Джо Байден.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль озвучив нагальні потреби та основні завдання, з якими стискається наша держава на тлі підготовки до важкого опалювального сезону.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.