Єдиний авіаносець Путіна не можуть відремонтувати третій рік поспіль
Джерело: The Moscow Times
Єдиний авіаносець у складі російського флоту, що дістався Кремлю у спадок від СРСР, — Адмірал Кузнєцов, так і не вивели на озброєння РФ.
Ставши на ремонт у 2018 році після походу до берегів Сирії, “Адмірал Кузнєцов” так і не повернувся до строю вчасно, а його майбутнє залишається невизначеним. Спершу планувалося, що побудований у 1985 році корабель, здатний обслуговувати 28 літаків і 24 вертольоти, отримає новітні системи ППО “Панцир-М”, а також буде адаптований для застосування крилатих ракет і самонавідних авіабомб. Об’єднана суднобудівна корпорація обіцяла завершити ремонт на 35-му судноремонтному заводі у Мурманську до 2022 року. Згодом терміни перенесли на 2023 рік, після чого – на 2024-й.
Проте за підсумками минулого року російська влада так і не повідомила про повернення авіаносця до експлуатації.
Похід до Сирії зробив авіаносець об’єктом насміхання через слід чорного диму, що заполонив небо над Атлантикою. Тоді міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон назвав авіаносець “кораблем ганьби”. Американський журнал National Interest поставив “Кузнєцова” на перше місце у списку найгірших авіаносців світу, відзначаючи низьку якість будівництва, погану технічну підтримку та відсутність будь-яких “нащадків” у вигляді сучасніших авіаносців.
Під час сирійського походу, в якому “Кузнєцова” супроводжував буксир через ненадійність силової установки, авіаносець втратив два винищувачі за три тижні. Після цього, як писав The Telegraph, його авіакрило перевели на наземний аеродром.
Перша спроба відремонтувати корабель після походу до Сирії завершилася катастрофою. На заводі під Мурманськом «Адмірал Кузнєцов» не зміг вийти з плавучого доку, внаслідок чого на корабель упав доковий кран, утворивши діру в кормі, а сам док затонув.
Через рік під час ремонту “Адмірала Кузнєцова” сталася пожежа, в якій загинуло двоє робітників, а сам корабель отримав додаткові пошкодження. У 2018 році російська влада оцінювала вартість ремонту авіаносця у 20 мільярдів рублів (0,20 млрд доларів).
- У квітні ГУР провело операцію проти ворожого малого ракетного корабля “Серпухов”. Виявилося, його зсередини знищив військовий Балтійського флоту РФ, який перейшов на бік України.
- У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомили деталі про пошкодження російського корабля “Серпухов”
- Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.
Єдиний авіаносець у складі російського флоту, що дістався Кремлю у спадок від СРСР, — Адмірал Кузнєцов, так і не вивели на озброєння РФ.
У Міноборони повідомили, що вакансії, пов’язані з БПЛА, водійськими та стрілецькими напрямками, мають найбільший попит серед військовослужбовців, котрі долучаються до Сил оборони через центри рекрутингу української армії.
Пізно ввечері 21 січня російські війська вдарили безпілотниками по Миколаєву. Внаслідок ворожого обстрілу пошкоджено багатоквартирні будинки, повідомив глава Миколаївської ОВА Віталій Кім.