Єдиний номер екстреної допомоги 112 запрацює по всій Україні до кінця 2024 року

Джерело: Леонід Тимченко в етері телемарафону

11 січня заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко повідомив, що до кінця 2024 року по всій Україні запрацює єдиний номер екстреної допомоги “112”.

Нині Служба 112 працює в центральному макрорегіоні: місто Київ, Київська, Житомирська, Вінницька, Чернігівська й Черкаська області. Також — у Львові й Львівській області.

Водночас до 1 травня 2024 року номер 112 запрацює в усьому західному макрорегіоні та в місті Дніпро. Тоді як до 1 вересня номер обслуговуватиме увесь схід країни та місто Одесу. А вже до кінця року планується розширення й на всі південні регіони.

Звичні номери екстрених служб 101, 102, 103, 104 і далі працюють. А робота Служби 112 зараз дає можливість здійснити екстрений виклик і отримати допомогу від кількох чи від усіх служб одразу, зателефонувавши лише за одним номером, — пояснив Тимченко.

Запровадження єдиного номера екстреної допомоги 112 є вимогою ЄС. Оператори знають англійську, польську мови, у перспективі — набір фахівців зі знанням румунської та угорської мов. Також є можливість опрацьовувати виклики жестовою мовою в режимі відеодзвінка.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.