ЄС має 100 систем Patriot, але все ще не здатен надати їх Україні — Боррель

Джерело: виступ на європейському форумі Nueva Economia Forum

Європейський Союз не вживає належних заходів для захисту України від спроб Росії зруйнувати українські міста з використанням ракет та керованих бомб, заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель. Тому негайно потрібно забезпечити Україні більше засобів протиповітряної оборони та боєприпасів.

“Я говорив з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою кілька днів тому, і він терміново просив про надання семи батарей Patriot, щоб захистити свою країну. Не може бути переконливим (аргумент), що ми не можемо їх надати, враховуючи, що європейські армії мають близько 100 батарей Patriot. І все ще ми неспроможні надати сім, яких вони відчайдушно просять”, – сказав високий представник ЄС.

Він також підкреслив, що ЄС повинен більше уваги приділяти не лише майбутньому відновленню України, але й вживати заходів для запобігання її руйнації. Це найбільш ефективний спосіб мінімізувати витрати на відновлення, що полягає в більших витратах на запобігання руйнуванню.

Він зазначив, що Україні не вистачає засобів, щоб уникнути руйнування, і відзначив, що потрібно більше та швидше діяти, щоб забезпечити Україну необхідними ресурсами.

Щодо поставок боєприпасів, Боррель вказав, що потрібно розв’язати питання спроможності європейської оборонної промисловості виробляти більше боєприпасів, а також створити інституційні засоби для досягнення цієї мети. Тому що історично європейська оборона не ґрунтувалася на єдиному наднаціональному плані, і досі повноваження в цій сфері належать країнам-членам ЄС.

Він закликав розв’язати дві проблеми, з якими стикається сучасність. По-перше, це фінансові ресурси та фінансування. А по-друге, це питання колективних дій: як організувати та здійснити наші колективні заходи? Він підкреслив, що є проблема витрат, оскільки питання оборони та безпеки були запущені на задній план під час європейської кризи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.