ЄС має намір призначити власного спецпредставника для переговорів по Україні
Джерело: Bloomberg
Лідери країн Європейського Союзу наступного тижня обговорять обрання спеціального представника для участі в можливих переговорах щодо припинення війни РФ проти України.
Також планується розглянути питання параметрів врегулювання військового протистояння, умов миру та гарантій безпеки, які європейські країни зможуть запропонувати на переговорах, повідомили джерела, знайомі з підготовкою саміту.
Раніше Київ закликав європейських союзників призначити такого спецпосланця – після того, як близько двох тижнів тому Дональд Трамп несподівано заявив про початок діалогу з Москвою, переговори з Володимиром Путіним та зустріч представників Росії та США, чим застав Україну та Європу зненацька. У США таким спецпосланцем Трамп обрав Кіта Келлога, однак згодом не включив його до команди для переговорів із Росією.
Замість цього Келлог зустрічався з європейськими та українськими лідерами. У вівторок він заявив Fox News, що війна може завершитися найближчим часом: “Я дуже позитивно оцінюю те, що він [Трамп] планує зробити з цим протистоянням”. Водночас на Мюнхенській конференції з безпеки Келлог сказав європейським посадовцям, що вони, ймовірно, не братимуть участі в переговорах.
На терміново скликаному саміті лідерів ЄС 6 березня вони також намагатимуться виробити єдину позицію щодо питань оборони – як у частині переозброєння континенту, так і підтримки України шляхом постачання зброї та надання гарантій безпеки Києву, повідомили джерела.
- Європейські країни опинилися осторонь ключових переговорів щодо майбутнього України через десятиліття недофінансування оборони. Про це заявив генеральний директор найбільшого оборонного підрядника Німеччини Rheinmetall Армін Паппергер.
- 16 лютого державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Україна та Європа братимуть участь у будь-яких “реальних переговорах” щодо припинення повномасштабної війни Москви проти Києва, сигналізуючи, що переговори США з Росією цього тижня були можливістю побачити, наскільки серйозно глава Росії Володимир Путін ставиться до миру.
- Спецпредставник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф зробив кілька заяв стосовно причин повномасштабної російсько-української війни. Також він припустив, що Стамбульська угода може нібито стати орієнтиром для мирної угоди між РФ та Україною.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.