ЄС надасть 4 млн євро на медичне обслуговування переселенців з України

Джерело: сайт Європейської комісії

Єврокомісія оголосила про скерування 4 мільйонів євро для підтримки медичного обслуговування українських переселенців. Йдеться про громадян, які скористалися можливостями Директиви тимчасового захисту ЄС в межах програми EU4Health.

Ініціативу розраховано на тих, хто виїхав до Болгарії, Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії та Словаччини.

За зазначеною програмою, розрахованою на 24 місяці, спільно з міжнародною організацією з міграції та ВООЗ, планується покращити доступ до системи охорони здоров’я для переселенців з України в країнах, що надають їм тимчасовий захист.

Пріоритетами програми є залучення медичного персоналу, що виїхав з України, до місцевих ринків праці та підвищення ефективності надання медичної допомоги переселенцям. Ініціатори також планують підтримувати національні системи охорони здоров’я в країнах, що приймають українців, зокрема вакцинацію.

Єврокомісарка з питань охорони здоров’я та продовольчої безпеки Стелла Кіріакідес наголосила, що ця ініціатива є важливим сигналом підтримки для України та наголосила на готовності ЄС та його країн-членів продовжувати допомагати українському народу.

В понеділок, 26 лютого, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну” і його коментарі викликали швидку реакцію різних лідерів.

Сьогодні, 27 лютого, близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.

27 лютого уряд України запустив пілотний проєкт із протезування зубів ветеранів. Держава компенсуватиме витрати медичним закладам на лікування через Національну службу здоров’я України.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.

Суд у Нью-Йорку відхилив клопотання експрезидента Дональда Трампа про зняття з нього кримінальних обвинувачень, пов’язаних із виплатою грошей за мовчання порнозірці, і призначив розгляд справи на 25 березня.