ЄС надасть один млн необхідних Україні боєприпасів до кінця цього року

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

За підсумками зустрічі прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з Високим представником ЄС Жозепом Боррелем стало відомо, що Європейський Союз надасть Україні один мільйон необхідних боєприпасів до кінця 2024 року.

Під час зустрічі Денис Шмигаль привітав рішення почати підготовку переговорної рамки Єврокомісії та провести офіційний скринінг українського законодавства на відповідність європейському. А також схвалення фінансового інструмента Ukraine Facility, який передбачає підтримку для України на рівні 50 млрд євро.

“Ми також надзвичайно цінуємо військову допомогу, яку ЄС надає Україні. Європейський оборонно-промисловий комплекс нарощує свої потужності, і я впевнений, що ми скоро це відчуємо. Адже прискорення постачань артилерійських боєприпасів в Україну – один із ключових пріоритетів зараз”, – наголосив прем’єр-міністр.

Глава уряду також висловив сподівання, що вже скоро буде ухвалено рішення про створення Фонду підтримки України (Ukraine Assistance Fund) у межах EPF.

Денис Шмигаль і Жозеп Боррель також обговорили створення спільних оборонних підприємств та посилення санкцій проти Росії. Прем’єр-міністр зауважив, що Україна розраховує на ухвалення 13-го пакету санкцій вже цього місяця.

“Ми вітаємо зусилля ЄС, які відкривають шлях до використання прибутків від цих заморожених російських активів. А також важливу ініціативу Єврокомісії щодо конфіскації доходів, що були отримані в результаті порушення санкцій ЄС. Але ми продовжуємо наголошувати на тому, що використання прибутків від заморожених активів – це лише перший проміжний крок”, – відзначив прем’єр-міністр.

Водночас він наголосив, що на часі – створення юридичного механізму, який дозволить конфісковувати заморожені російські активи, включаючи суверенні активи Центрального банку РФ, та спрямувати їх на потреби України.

Денис Шмигаль також привітав рішення Єврокомісії продовжити до червня 2025 року повне скасування мит на українську продукцію. Разом з угодою про асоціацію це рішення, за його словами, забезпечить Україні так званий “економічний безвіз”.

“Ми не лише очікуємо швидкого схвалення цієї ініціативи всіма інституціями ЄС, але і вважаємо важливим закріпити такий – повністю вільний – режим торгівлі в самій угоді про асоціацію. Це один із головних напрямків нашої роботи цього року в торговельних відносинах з Європейським Союзом”, – підкреслив глава уряду.

Також він додав, що для України вкрай важливо продовжити дію угоди з ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспортом.

Зі свого боку, Жозеп Боррель наголосив, що Україна залишається найвищим пріоритетом для Євросоюзу. Він додав, що ЄС має надати нашій державі все, чого вона потребує для перемоги. Водночас Високий представник Євросоюзу анонсував, що до кінця року Україні буде надано 1 млн необхідних боєприпасів. 

Сторони також домовилися провести наступне засідання Ради асоціації Україна – ЄС у березні цього року.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.

Станом на ранок 25 лютого в електроенергетичній системі України немає дефіциту електроенергії. Водночас високовольтна лінія, що живить Запорізьку атомну електростанцію, залишається відключеною.