ЄС не конфісковуватиме заморожені російські активи – DW

Джерело: DW

У Європейському союзі припинили обговорення конфіскації заморожених російських активів. Про це йдеться у тексті висновків саміту ЄС від 20 березня.

“Відповідно до законодавства ЄС, російські активи повинні залишатися знерухомленими доти, доки Росія не припинить свою агресивну війну проти України і не компенсує їй збитки, завдані цією війною”, – йдеться в тексті, ухваленому лідерами країн Євросоюзу без змін.

Проти конфіскації понад 200 мільярдів євро заморожених російських активів виступали кілька країн Євросоюзу. Вони пояснювали свою позицію законодавством ЄС, небезпекою подібного прецеденту для конкурентоспроможності Європи на ринку фінпослуг, необхідністю підтримувати Україну на відсотки від доходів з цих коштів, а також тим, що ця сума є “картою” на мирних переговорах і засобом впливу на РФ.

“Ми починаємо думати про ендшпіль в Україні, про мирні переговори, припинення вогню, мирну угоду, яка може бути підписана як через три місяці, так і через три роки. І люди починають розуміти, що мати ці активи може бути важливіше, ніж конфіскувати їх, не знаючи при цьому, що з ними робити”, – зазначив перед самітом європейський дипломат.

Водночас ЄС готовий і надалі посилювати тиск на Росію, запроваджувати додаткові санкції та посилювати контроль за дотриманням наявних заходів.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.

Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “Великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.

На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.

Американський актор Лієв Шрайбер і фронтмен та засновник гурту Gogol Bordello Євген Гудзь у Нью-Йорку спекли великодні паски з борошна, яке зібрали на розмінованих полях на півночі Харківщини й експортували до США.