ЄС не може дійти згоди з ЄЦБ щодо плану використання понад 200 млрд євро заморожених активів РФ на відбудову України, — Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Європейський Союз сперечається з Європейським центральним банком (ЄЦБ) через плани використання прибутків від понад 200 мільярдів євро заморожених активів Російської Федерації для допомоги у відбудові України.
Минулого місяця лідери ЄС домовилися продовжувати розробляти план використання коштів, отриманих від заморожених активів РФ.
Але, за словами одного чиновника, плани ЄС і ЄЦБ розходяться, і тепер країни-члени також розділилися щодо двох позицій.
Ці розбіжності виявились у четвер, 13 липня, на зустрічі міністрів фінансів ЄС, на якій були присутні президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард і європейський комісар з торгівлі Валдіс Домбровскіс.
Крістін Лагард сказала на зустрічі, що податок на несподіваний прибуток від заморожених активів РФ може підірвати євро та призвести до відтоку капіталу.
У п’ятницю, 14 липня, міністри фінансів збираються знову.
Заморожені активи можуть принести близько 3 мільярдів євро прибутку, хоча можливо, що ця цифра може бути й вищою.
Більшість активів знаходяться в готівці та депозитах, тоді як значна кількість знаходиться в цінних паперах, які будуть перетворені на готівку в міру їх погашення в найближчі два-три роки.
Намагаючись подолати розбіжності, Франція запропонувала розглянути двоетапний процес на окремій зустрічі – зосередившись спочатку на замороженні доходів, а потім обговорити, як їх використати.
Ще одна умова, яку країни-члени поставили перед цим процесом, полягає в тому, щоб шукати згоди з країнами G7 і координувати будь-які спільні дії з ними.
- 11 липня Міністерство фінансів США запровадило санкції на високопосадовця сербської служби безпеки за його “корупційні та дестабілізуючі дії”, котрі сприяли “зловмисній діяльності” Росії.
- На зустрічі у п’ятницю, 7 липня, міністри юстиції країн G7 підтвердили співпрацю у межах підтримки розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією під час війни проти України.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.