ЄС не може дійти згоди з ЄЦБ щодо плану використання понад 200 млрд євро заморожених активів РФ на відбудову України, — Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз сперечається з Європейським центральним банком (ЄЦБ) через плани використання прибутків від понад 200 мільярдів євро заморожених активів Російської Федерації для допомоги у відбудові України.

Минулого місяця лідери ЄС домовилися продовжувати розробляти план використання коштів, отриманих від заморожених активів РФ.

Але, за словами одного чиновника, плани ЄС і ЄЦБ розходяться, і тепер країни-члени також розділилися щодо двох позицій.

Ці розбіжності виявились у четвер, 13 липня, на зустрічі міністрів фінансів ЄС, на якій були присутні президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард і європейський комісар з торгівлі Валдіс Домбровскіс.

Крістін Лагард сказала на зустрічі, що податок на несподіваний прибуток від заморожених активів РФ може підірвати євро та призвести до відтоку капіталу. 

У п’ятницю, 14 липня, міністри фінансів збираються знову. 

Заморожені активи можуть принести близько 3 мільярдів євро прибутку, хоча можливо, що ця цифра може бути й вищою. 

Більшість активів знаходяться в готівці та депозитах, тоді як значна кількість знаходиться в цінних паперах, які будуть перетворені на готівку в міру їх погашення в найближчі два-три роки.

Намагаючись подолати розбіжності, Франція запропонувала розглянути двоетапний процес на окремій зустрічі – зосередившись спочатку на замороженні доходів, а потім обговорити, як їх використати.

Ще одна умова, яку країни-члени поставили перед цим процесом, полягає в тому, щоб шукати згоди з країнами G7 і координувати будь-які спільні дії з ними.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.

2 липня глава Міноборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш висловив жаль стосовно інформації щодо призупинення Сполученими Штатами постачання деяких видів ракет та боєприпасів Україні.