ЄС не підтримав Угорщину та Словаччину у суперечці з Україною про російську нафту

Джерело: Financial Times

Угорщина та Словаччина, які отримали звільнення від загальноєвропейської заборони на імпорт російської нафти після вторгнення Росії в Україну, звернулися до Єврокомісії з проханням закликати Київ зняти санкції з “Лукойлу”. Київ нещодавно ухвалив рішення припинити транзит продукції “Лукойлу” трубопроводом “Дружба”, що може скоротити постачання нафти в ці країни.

Валдіс Домбровскіс, комісар ЄС з торгівлі, заявив, що Брюсселю потрібен час для збору доказів та оцінки правової ситуації. На зустрічі торгових представників держав-членів ЄС 11 країн підтримали цей підхід, жодна з них не стала на бік Угорщини та Словаччини.

Угорщина та Словаччина вважають, що Київ має відновити транзит нафти, оскільки продукція з цієї нафти важлива для їхньої економіки. Однак ЄС не поспішає втручатися, наголошуючи на необхідності зібрати більше інформації.

Президент Словаччини Петер Пеллегріні заявив, що Словаччина допомагає Україні реверсом газу та продажем електроенергії, і наголосив на необхідності змінити позицію щодо “Лукойлу”. Представники Угорщини від коментарів відмовилися.

Довідка. Україна ввела санкції проти “Лукойлу” ще у 2018 році, які включали заборону на виведення капіталів, обмеження торгових операцій та заборону на участь у приватизації. У червні цього року обмеження розширили, включаючи транзит.

Станом на 16:00 в суботу, 7 вересня, по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень зросла до 101. Найгарячіше зараз на Покровському та Курахівському напрямках. 

Викладач загиблої внаслідок ракетного удару РФ по Львову Дарії Базилевич Остап Сливинський розповів про дівчину та поділився уривком її есе.

За даними Пентагону, Пенсільванія, Аризона і Техас є одними з американських штатів, які отримують найбільшу вигоду від фінансування та інвестицій для озброєння України. 

Внаслідок ракетного удару по Павлограду, що на Дніпропетровщині, станом на 13:00 7 вересня кількість постраждалих досягла 82 осіб, з яких 60 перебувають у лікарнях.

Наступ України на Курську область здивував союзників швидким успіхом, спростувавши думку про глухий кут у війні та поставивши під сумнів обіцянки Путіна захищати російську територію. Однак через місяць західні офіційні особи досі не розуміють кінцевої мети Києва щодо 1 300 кв. км, які він контролює. Деякі побоюються, що Україна може втратити ці території, якщо Росія розпочне масштабний контрнаступ.