ЄС опинився за “дитячим столом” у переговорах про Україну, і це його провина — Rheinmetall

Джерело: Financial Times

Європейські країни опинилися осторонь ключових переговорів щодо майбутнього України через десятиліття недофінансування оборони. Про це заявив генеральний директор найбільшого оборонного підрядника Німеччини Rheinmetall Армін Паппергер.

За його словами, через недостатні інвестиції в обороноздатність Європа втратила вплив на міжнародній арені.

“Якщо ви не інвестуєте, якщо ви не сильні, з вами поводяться як з дітьми”, – зазначив він.

Паппергер підкреслив, що протягом останніх 30 років європейські країни задовольнялися мінімальними витратами на оборону, вважаючи нормальним виділяти лише 1% ВВП. Наслідком цього стало те, що під час переговорів щодо України основними учасниками залишаються США та Росія, а ЄС відійшов на другий план.

“Якщо батьки вечеряють, діти повинні сидіти за іншим столом”, – додав він.

За офіційними даними, з 2021 по 2024 рік витрати на оборону країн ЄС зросли більш ніж на 30% і нині складають приблизно 326 мільярдів євро, або 1,9% ВВП. Однак цього недостатньо, оскільки колишній президент США Дональд Трамп наполягає, що країни-члени НАТО повинні збільшити ці витрати до 5% ВВП.

Паппергер наголосив, що попит на озброєння в Європі залишатиметься високим навіть у разі припинення бойових дій між Україною та Росією, а безпека континенту залежатиме від того, наскільки рішучими будуть дії європейських лідерів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.