ЄС планує переглянути Конвенцію ООН про біженців для спрощення депортації шукачів притулку

Джерело: The Times

Європейський Союз розглядає можливість перегляду Конвенції ООН про статус біженців, щоб спростити процедуру депортації шукачів притулку. Такий крок пояснюють зростаючим навантаженням на систему притулку: лише у 2024 році ЄС отримав понад мільйон заявок.

Дедалі більше країн Євросоюзу схиляються до того, що конвенція, ухвалена у 1951 році та підписана 144 державами, вже не відповідає сучасним викликам.

У документі, підготовленому Польщею та винесеному на обговорення міністрами закордонних справ країн ЄС, зазначається, що конвенцію ухвалювали в “абсолютно іншій геополітичній ситуації, ніж сьогодні”.

Необхідно ширше розглянути спектр проблем, перед якими ми постаємо. Відсутність альтернатив прийому заяв на отримання міжнародного захисту та дотримання принципу невислання безумовно потребують ґрунтовного обговорення, – мовиться в документі, з яким ознайомилася газета.

Видання зазначає, що Європі складно боротися з потоком заявок на отримання статусу біженця. Згідно з його даними, лише у 2024 році країни ЄС отримали понад мільйон таких звернень, а зростаюче невдоволення системою притулку посилює позиції націоналістичних і радикально-популістських партій по всьому континенту.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.

Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.

27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.

ChatGPT може сприяти розвитку психозу на тлі зростання кількості запитів до штучного інтелекту по дружбу чи поради, попереджають лікарі Національної служби здоров’я Великої Британії.