ЄС планує переглянути Конвенцію ООН про біженців для спрощення депортації шукачів притулку

Джерело: The Times

Європейський Союз розглядає можливість перегляду Конвенції ООН про статус біженців, щоб спростити процедуру депортації шукачів притулку. Такий крок пояснюють зростаючим навантаженням на систему притулку: лише у 2024 році ЄС отримав понад мільйон заявок.

Дедалі більше країн Євросоюзу схиляються до того, що конвенція, ухвалена у 1951 році та підписана 144 державами, вже не відповідає сучасним викликам.

У документі, підготовленому Польщею та винесеному на обговорення міністрами закордонних справ країн ЄС, зазначається, що конвенцію ухвалювали в “абсолютно іншій геополітичній ситуації, ніж сьогодні”.

Необхідно ширше розглянути спектр проблем, перед якими ми постаємо. Відсутність альтернатив прийому заяв на отримання міжнародного захисту та дотримання принципу невислання безумовно потребують ґрунтовного обговорення, – мовиться в документі, з яким ознайомилася газета.

Видання зазначає, що Європі складно боротися з потоком заявок на отримання статусу біженця. Згідно з його даними, лише у 2024 році країни ЄС отримали понад мільйон таких звернень, а зростаюче невдоволення системою притулку посилює позиції націоналістичних і радикально-популістських партій по всьому континенту.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

23 березня у Джидді (Саудівська Аравія) відбудуться нові перемовини між делегаціями США та РФ. Сторони обговорюватимуть домовленості, досягнуті між американським та російським президентами під час телефонної розмови 18 березня.

19 березня відзначають День клієнта та Міжнародний день ремісників і ремісниць. Християни сьогодні вшановують мучеників Хризанта і Дарію.

За даними синоптиків у середу, 19 березня, в окремих областях очікуються опади.

У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.

Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.