ЄС погодив нові санкції проти Білорусі
Джерело: Reuters
В середу, 26 червня, країни Європейського Союзу погодили пакет санкцій проти Білорусі, щоб спробувати перекрити шлях до уникнення обмежень щодо Росії.
“Цей пакет посилить наші заходи у відповідь на вторгнення Росії в Україну, включаючи боротьбу з обходом санкцій”, – заявила Бельгія, яка головує в ЄС.
З минулого року Євросоюз посилив боротьбу з обходом санкцій Росією і дипломати кажуть, що Білорусь була однією з найбільших лазівок.
“Цим пакетом ми щойно закрили найбільшу лазівку нашого режиму санкцій”, – йдеться в окремій заяві голови Європейської Ради Шарля Мішеля.
Із січня минулого року ЄС працює над узгодженням санкцій, які вже були запроваджені проти Білорусі, із заходами у відповідь на війну.
Один дипломат уточнив, що текст узгоджує заходи щодо товарів подвійного призначення, таких як мікросхеми, що містяться в базових приладах, а також передові технології та військові вироби.
- 9 серпня Сполучені Штати та Канада опублікували нові санкції проти Білорусі, включивши до списку кілька юридичних та фізичних осіб за порушення прав людини та підтримку Росії у повномасштабній війні проти України.
- 3 серпня Рада ЄС запровадила нові обмежувальні заходи проти Білорусі у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії на території України та у відповідь на участь Білорусі в збройній агресії.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.