ЄС погодив нові санкції проти Білорусі
Джерело: Reuters
В середу, 26 червня, країни Європейського Союзу погодили пакет санкцій проти Білорусі, щоб спробувати перекрити шлях до уникнення обмежень щодо Росії.
“Цей пакет посилить наші заходи у відповідь на вторгнення Росії в Україну, включаючи боротьбу з обходом санкцій”, – заявила Бельгія, яка головує в ЄС.
З минулого року Євросоюз посилив боротьбу з обходом санкцій Росією і дипломати кажуть, що Білорусь була однією з найбільших лазівок.
“Цим пакетом ми щойно закрили найбільшу лазівку нашого режиму санкцій”, – йдеться в окремій заяві голови Європейської Ради Шарля Мішеля.
Із січня минулого року ЄС працює над узгодженням санкцій, які вже були запроваджені проти Білорусі, із заходами у відповідь на війну.
Один дипломат уточнив, що текст узгоджує заходи щодо товарів подвійного призначення, таких як мікросхеми, що містяться в базових приладах, а також передові технології та військові вироби.
- 9 серпня Сполучені Штати та Канада опублікували нові санкції проти Білорусі, включивши до списку кілька юридичних та фізичних осіб за порушення прав людини та підтримку Росії у повномасштабній війні проти України.
- 3 серпня Рада ЄС запровадила нові обмежувальні заходи проти Білорусі у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії на території України та у відповідь на участь Білорусі в збройній агресії.
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати прагнуть вирішити питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції.
Триває 1160-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 949 тисяч осіб.
Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.