ЄС погодив нові санкції проти Білорусі

Джерело: Reuters

В середу, 26 червня, країни Європейського Союзу погодили пакет санкцій проти Білорусі, щоб спробувати перекрити шлях до уникнення обмежень щодо Росії.

“Цей пакет посилить наші заходи у відповідь на вторгнення Росії в Україну, включаючи боротьбу з обходом санкцій”, – заявила Бельгія, яка головує в ЄС.

З минулого року Євросоюз посилив боротьбу з обходом санкцій Росією і дипломати кажуть, що Білорусь була однією з найбільших лазівок.

“Цим пакетом ми щойно закрили найбільшу лазівку нашого режиму санкцій”, – йдеться в окремій заяві голови Європейської Ради Шарля Мішеля.

Із січня минулого року ЄС працює над узгодженням санкцій, які вже були запроваджені проти Білорусі, із заходами у відповідь на війну.

Один дипломат уточнив, що текст узгоджує заходи щодо товарів подвійного призначення, таких як мікросхеми, що містяться в базових приладах, а також передові технології та військові вироби.

  • 9 серпня Сполучені Штати та Канада опублікували нові санкції проти Білорусі, включивши до списку кілька юридичних та фізичних осіб за порушення прав людини та підтримку Росії у повномасштабній війні проти України.
  • 3 серпня Рада ЄС запровадила нові обмежувальні заходи проти Білорусі у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії на території України та у відповідь на участь Білорусі в збройній агресії.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.