ЄС припинить «торговельний безвіз» з Україною, повернувши довоєнні умови, – ЗМІ

Джерело: європейський посадовець в коментарі “Європейській правді”

Європейський Союз не буде продовжувати “торговельний безвіз” після 5 червня 2025 року, проте пізніше внесе деякі зміни до умов зони вільної торгівлі, затвердженої в межах Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

За словами посадовця, обізнаного з перебігом перемовин щодо торгівлі між Україною та ЄС, після 5 червня – коли закінчаться чинні заходи “торговельного безвізу” – умови торгівлі повернуться до довоєнних.

“Починаючи з 6 червня, автономні торгові заходи – торгові преференції для України, запроваджені ЄС після початку повномасштабної агресії Росії, закінчаться. Умови повернуться до довоєнних. Закінчиться як торговельні преференції, так і обмежувальні заходи, які зараз встановлені проти низки товарних найменувань, таких як м’ясо курки, яйця, мед тощо”, – розповів урядовець.

Він зазначив, що обговорюється ідея залишити торгові преференції для деяких найменувань українського експорту до ЄС, таких як сталь.

Утім, через деякий час ЄС разом з українською стороною запропонує деякі сприятливі для України зміни, додало джерело.

“Далі Євросоюз продовжить дискусії про внесення змін до статті 29 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, щоб розробити максимально вигідні для обох сторін умови торгівлі та підтримати економіку України, яка страждає від війни”, – запевнив посадовець.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.