ЄС розглядає санкції проти компаній за постачання збройних технологій до Росії

Джерело: Bloomberg

Згідно з документом, з яким ознайомилося видання, Європейський Союз оцінює потенційні санкції проти понад десятка компаній, які продовжували закуповувати заборонені товари та постачати їх до Росії.

Компанії, що розташовані в Росії, а також Туреччині, Об’єднаних Арабських Еміратах та Китаї, імпортували заборонені європейські товари на мільйони євро, які використовувалися російськими військовими, попри значні торговельні обмеження ЄС.

Заборонений імпорт містив технології, пов’язані з навігаційними системами для ракет, антени, а також компоненти, що використовуються в комп’ютерах для військової техніки. Більшість обладнання вироблена в ЄС та США. Зауважується, що постачання допомагали підтримувати технологічну галузь Росії та повномасштабну війну проти України.

Також окремо ЄС готує санкції щодо китайських та гонконгських компаній, які надають Росії дані з супутникових знімків. Деякі з потенційно підсанкційних компаній мають зв’язки з російськими та білоруськими фізичними та юридичними особами і раніше вже потрапили до чорних списків США.

Раніше стало відомо, що США розробляють пакет санкцій, які включатимуть заборони щодо деяких китайських банків, з метою зупинити підтримку Китаєм російського військового виробництва.

Офіційні особи США повідомляють, що Китай зараз є основним постачальником схем, деталей для літаків, машин й верстатів. За їхніми словами, допомога Пекіна дозволила РФ відновити свій військово-промисловий потенціал.

Зауважимо, в ЄС розпочали розробку 14-го пакету санкцій проти Росії, який планують прийняти до початку літа. Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс зауважив, що пакет міститиме широкий список обмежувальних заходів з акцентом на боротьбу з обходом санкцій. Як приклад, Зокрема мовиться про морський сектор, де РФ намагається порушувати граничну ціну на експорті своєї нафти.

Окрім цього, ЄС має намір вплинути на дочірні компанії західних країн, які працюють за межами Європи та продовжують співпрацювати з РФ.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.