ЄС схвалив Угорщині 900 мільйонів євро, щоб подолати спротив допомоги Україні

Джерело: SkyNews

23 листопада Європейська комісія схвалила авансовий платіж у розмірі 900 мільйонів євро Угорщині в межах її досі замороженої частки коштів для відновлення.

Цей крок — частина зусиль Брюсселя подолати вето Будапешта на допомогу Україні.

Єврокомісія виключила Угорщину з постпандемічного економічного стимулювання блоку, заявивши, що має занепокоєння щодо корупції та відступу від демократичних стримувань і противаг під керівництвом прем’єр-міністра Віктора Орбана.

У відповідь Угорщина виступила проти рішення ЄС стосовно надання Україні 50 мільярдів євро економічної допомоги до 2027 року та заявила про намір блокувати початок переговорів про вступ до Євросоюзу.

Читайте також: ЄС планує розморозити кошти для Угорщини, аби заручитись підтримкою щодо України – FT

Раніше президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що допомога Україні у вступі до Євросоюзу є “питанням морального обов’язку”.

Зауважимо, у жовтні головний представник Угорщини на переговорах заявив, що країна прагне завершити фінансові переговори з Європейським Союзом до кінця листопада, щоб розблокувати фінансування, призупинене через занепокоєння щодо демократичних стандартів.

  • Уряд Угорщини на чолі з Віктором Орбаном пропонує Європейському Союзу розділити допомогу для України і виплатити 25 млрд євро замість запланованих 50 млрд євро.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції зупинило статус міжнародного спонсора війни для угорського OTP Bank, чого неодноразово вимагала Угорщина. В НАЗК сподівались,  що таке рішення призведе до розблокування Угорщиною 500 млн євро життєво необхідної військової допомоги ЄС для українського народу.
  • Угорщина закликала переглянути політику ЄС щодо України, не погоджуючись з іншими країнами, які підтримали швидше зближення України з блоком і надання їй більшої допомоги.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.