ЄС схвалив закон про обмеження викидів метану на імпорт газу

Джерело: Reuters

Країни Європейського Союзу схвалили закон про введення обмежень на викиди метану на імпорт нафти і газу в Європу з 2030 року, змушуючи міжнародних постачальників припинити витоки парникового газу.

Метан є основним компонентом природного газу, який країни спалюють на електростанціях і для опалення будинків. Він також є другою найбільшою причиною зміни клімату після вуглекислого газу та сприяє глобальному потеплінню.

Міністри країн ЄС остаточно схвалили закон на зустрічі в Брюсселі, лише Угорщина проголосувала проти.

З 2030 року ЄС запровадить “максимальні значення інтенсивності метану” для викопного палива, що надходить на європейський ринок. Європейська комісія розробить точні межі метану до цього часу.

Імпортерам нафти та газу, які порушують ліміт, можуть загрожувати фінансові штрафи. Обмеження, ймовірно, найбільше торкнуться великих постачальників газу, таких як США, Алжир і Росія. 

ЄС також вимагатиме від європейських виробників регулярно перевіряти свою діяльність на предмет витоків метану, а також забороняє більшість випадків спалювання та викиду в атмосферу.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.

США прийняли рішення зупинити постачання ракет Patriot іншим країнам, аби пришвидшити виконання замовлення України.