ЄС схвалив закон про обмеження викидів метану на імпорт газу
Джерело: Reuters
Країни Європейського Союзу схвалили закон про введення обмежень на викиди метану на імпорт нафти і газу в Європу з 2030 року, змушуючи міжнародних постачальників припинити витоки парникового газу.
Метан є основним компонентом природного газу, який країни спалюють на електростанціях і для опалення будинків. Він також є другою найбільшою причиною зміни клімату після вуглекислого газу та сприяє глобальному потеплінню.
Міністри країн ЄС остаточно схвалили закон на зустрічі в Брюсселі, лише Угорщина проголосувала проти.
З 2030 року ЄС запровадить “максимальні значення інтенсивності метану” для викопного палива, що надходить на європейський ринок. Європейська комісія розробить точні межі метану до цього часу.
Імпортерам нафти та газу, які порушують ліміт, можуть загрожувати фінансові штрафи. Обмеження, ймовірно, найбільше торкнуться великих постачальників газу, таких як США, Алжир і Росія.
ЄС також вимагатиме від європейських виробників регулярно перевіряти свою діяльність на предмет витоків метану, а також забороняє більшість випадків спалювання та викиду в атмосферу.
- Доходи російської енергетичної компанії “Газпром”, значно скоротившись через втрату європейського ринку, продовжуватимуть падати принаймні до 2030 року.
- Болгарія ввела високі податки на нафтогазові підприємства, що належать Росії, аби зробити їх менш прибутковими та змусити європейських покупців шукати альтернативні варіанти.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.