ЄС з липня підвищить тарифи на імпорт російського зерна

Джерело: Bloomberg 

Європейський Союз ухвалив рішення про підвищення мит на імпорт російського зерна, спрямоване на скорочення доходів Кремля та запобігання можливій дестабілізації сільськогосподарського сектору регіону.

Голова ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс заявив, що нові мита, що також поширюються на імпорт білоруського зерна, набудуть чинності з 1 липня. Вони спрямовані на боротьбу з незаконним експортом російського зерна, що було викрадене в Україні, на ринки ЄС.

“Регламент підвищує мита на зернові, олійні культури та продукти з них з Росії та Білорусі до рівня, який фактично призупинить імпорт цих продуктів”, — йдеться в заяві ЄС у четвер.

Враховуючи, що минулого року Росія експортувала до ЄС 4,2 мільйона тонн зерна та олійних культур, ця кількість становить лише невелику частину загального імпорту блоку.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.