Євген Нищук в інтерв’ю OK TALK: Театр Франка готує нову сцену, оновлює класику та підтримує ЗСУ

Про місце сили біля будівлі Театру Франка в Києві, економічну ситуацію в театрі, плани реконструкції, відкриття третьої сцени та творчі напрацювання колективу розповів генеральний директор – художній керівник театру Євген Нищук у новому випуску YouTube-проєкту OK TALK.
За словами Євгена Нищука, Театр Франка сьогодні — це не лише культурна інституція, а й простір ментального прихистку. Площа перед театром завжди була знаковим місцем у Києві, де збиралися люди незалежно від того, які були часи та яка влада.
“Це було місце сили для українства у найважчі часи тоталітарного режиму. Коли багато чого було заборонене, саме тут знаходили ментальний прихисток. Незнайомі між собою люди приходили сюди, щоб бодай трохи доторкнутися до української культурної спадщини“, — зазначив Євген Нищук.
Нині Театр Франка є одним із найуспішніших в Україні. У 2024 році колектив зіграв 492 вистави та збільшив виторг удвічі – до понад 94 млн грн. Франківці активно підтримують Сили оборони України: з квітня по грудень 2024 року війську передано понад 58 млн грн завдяки благодійним виставам, зборам і спецпроєктам.
Для створення та забезпечення вистав театр має, окрім основного, ще два майнових комплекси — цехи, де створюють декорації, та гараж. У театрі працює приблизно 500 осіб, 180 з них – це творчий колектив: актори, режисери, художники, оркестр, хор, балет. Інші фахівці забезпечують повноцінне функціонування сценічного процесу — від пошиття костюмів, створення реквізиту та декорацій до продажу квитків.
“Щоб керувати таким колективом, без великої дипломатії та довіри не обійтися. Тут мені став у пригоді досвід як двох каденцій міністра культури, так і двох Майданів, що також дали лідерський досвід і вміння брати на себе відповідальність у найважчі моменти“, — розповів Нищук.
Одним із пріоритетів театру залишається сучасне осмислення класичної української драматургії. Після гучного успіху в Театрі Франка вистави “Конотопська відьма” за твором Григорія Квітки-Основ’яненка стало очевидно, що така подача відгукується українському глядачеві. Наразі в планах — нова інтерпретація “Енеїди” Івана Котляревського, прем’єру якої запланували на кінець листопада 2025 року.
Важливу роль у творчій трансформації Театру Франка відіграє нове режисерське бачення Івана Уривського, Давида Петросяна, Дмитра Богомазова та молодої режисерської когорти, завдяки якій з’являється нова естетика та відчуття часу.
Євген Нищук повідомив, що театр готує до запуску нову, третю сцену — “Сцену під химерами”. Вона має стати експериментальним простором для камерних вистав і творчих пошуків, натхненна образами архітектури Городецького та доповнить велику та малу сцени.
Інтерв’ю з Євгеном Нищуком вийшло в межах авторського YouTube-проєкту OK TALK, який веде президент Київстар Олександр Комаров. Це вже 38 випуск серії розмов із лідерами культури, медіа, спорту та бізнесу, що змінюють країну.
Надвечір 7 травня російські війська обстріляли безпілотниками Черкащину. Внаслідок атаки постраждав чоловік, повідомив глава Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Німецька компанія Uniper, котра до 2022 року була найбільшим імпортером російського газу у Німеччині, змогла домогтися стягнення частини компенсації з російського “Газпрому” за порушення контрактних зобов’язань.
У Москві та області російська влада обмежила мобільний зв’язок спільно з інтернетом з метою “реалізації безпеки”.
У Китаї під час тестування людиноподібний робот Unitree H1, який був підвішений на гаку, раптово почав розмахувати руками та рухатися в бік інженера.
На Сумщині в лікарні помер 6-річний Борис Зінченко, який зазнав поранення унаслідок російського ракетного удару по Великій Чернеччині 6 травня.